اخبار ملیاخبار

(1401/09/19)معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ارتقاء آموزش های مهارتی، مستلزم پژوهش و تحقیق در تمامی فرآیند های آموزشی می باشد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با صدور پیامی به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری، ارتقاء آموزش های مهارتی را مستلزم پژوهش و تحقیق در تمامی فرآیند های آموزشی برشمرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در متن پیام تبریک «غلامحسین حسینی نیا»، چنین آمده است:

اهمیت و جایگاه پژوهش و تحقیق در توسعه همه جانبه جامعه بر کسی پوشیده نیست، زیرا تحقیق و پژوهش، مبنای توسعه است و تضمینی برای استمرار توسعه به شمار می‌آید.‏ توسعه آتی پژوهش در هر کشور، مبتنی بر گسترش رویکرد پژوهش‌مدار در آموزش آن کشور است و عوامل متعدد سخت افزاری، نرم افزاری و نیروی انسانی در توسعه پژوهش های مهارت محور، دخالت دارند.

نیک واقفیم، پژوهش، کوششی برای یافتن بهترین راهکارهای ممکن برای حل مشکلات و مسایل مبتلا به سازمان و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان است. پژوهش، نیروی محرکه پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید و بدون انجام پژوهش، مهارت آموزی نیز از پویایی و نشاط لازم، برخوردار نخواهد بود، اما اهتمام به پژوهش محوری در ارائه آموزش و خدمات مهارت آموزی از سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.

از آنجایی که مهارت آموزی، مقدمه اشتغال و صیانت از نیروی کار صنایع و صنوف می باشد، برای ارائه بهره‎ وری بیشتر این خدمات ارزشمند، نیازمند مطالعه و تحقیق در تمامی ابعاد سیاست گذاری، مدیریت و برنامه‎ریزی در عرصه مهارت‌آموزی هستیم و تلاش می‎کنیم تا در ابعاد گوناگون، پژوهش را در انجام فرآیندها و ضروریات یاددهی، یادگیری و توسعه مهارت نظیر تربیت مربی، تولید محتوای الکترونیکی، فناوری های آموزشی و …. رسوخ دهیم و تمامی کارکنان خود را با پژوهش مأنوس سازیم.

اینجانب ضمن تبریک «هفته پژوهش» به همه پژوهشگران و محققان کشور، تمامی زحمات و تلاش‌های آنان در جهت اعتلا و رشد کشورمان، ایران را ارج نهاده و برای این عزیزان، آرزوی موفقیت و توفیق الهی را دارم و این سازمان با تدوین استانداردهای آموزشی و مهارتی تربیت پژوهشگر، ظرفیت تربیت پژوهشگران در سطوح و زمینه های مختلف را دارد و آمادگی خود را برای مشارکت با سایر سازمان ها در راستای توسعه نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب، اعلام می دارم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content