اخبار

(۱۴۰۱/۰۹/۱۵) باجولوند: رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارتباط، تعامل و مشارکت با صنایع و بنگاه های اقتصادی در راستای نزدیک کردن آموزش مهارتی با نیاز بازار کار است

رضا باجولوند معاون سازمان و رئیس مرکز ملی تربیت مربی کرج با هئیت همراه و معتمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان به همراه رئیس و کارشناسان مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بروجرد از مجموعه کارخانجات نساجی بروجرد بازید نمودند.
این بازدید به منظور آشنایی با قسمت های مختلف کارخانه و فرآیند تولید نخ و پارچه، انجام شد.
در پایان این بازدید نشستی صمیمانه با حضور باجولوند، معتمدی، کارشناسان مربوطه و ولی پور مدیریت تحقیق و توسعه کارخانجات نساجی بروجرد، برگزار گردید.

در ابتدای این نشست باجولوند رئیس مرکز ملی تربیت مربی ضمن تقدیر از فعالیت های نساجی بروجرد در راستای توسعه اشتغال، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دارای۶۰۰ مرکز دولتی و بیش از ۱۲۰۰۰ آموزشگاه در بخش خصوصی بوده و به ۱۹ گروه هدف آموزشی، در بخش صنعت و خدمات آموزش های فنی و حرفه ای، بر اساس طبقه بندی بین المللی مشاغل، در چهار طبقه آموزشی شامل : کارگر ساده، کارگر ماهر، کارشناس و مدیر، ارائه داده می شود.
وی اظهار داشت: گواهینامه های آموزش فنی و حرفه ای دارای اعتبار ملی و بین المللی می باشد. باجولوند در ادامه افزود: رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ ارتباط، تعامل و مشارکت با صنایع و بنگاه های اقتصادی در راستای نزدیک کردن آموزش مهارتی با نیاز بازار کار می باشد.
باجولوند همچنین اظهار داشت: امروز مرکز ملی تربیت مربی کرج دارای ۱۷ دپارتمان آموزشی است که به مربیان آموزش فنی و حرفه ای در قالب پودمان های آموزشی ۳۰ و ۶۰ ساعته آموزش های مهارتی، ارایه می نماید.
وی افزود: با توجه به ظرفیت های کارخانجات نساجی بروجرد، کارکنان این مجموعه می توانند در زمینه های مختلف گواهینامه مهارتی دریافت نمایند. باجولوند گفت : همچنین با استفاده از ظرفیت مجتمع فناوری و نوآوری مهارت بنیان در مرکز ملی تربیت مربی می توان جهت جذب استارتاپ ها و برگزاری مسابقات مهارتی در سطح ملی جهت شناسایی ایده و تجاری سازی کردن در زمینه نساجی و پوشاک در راستای افزایش تولید و بهره وری اقدام نمود.
وی در پایان بر گسترش همکاری بین مرکز ملی تربیت مربی و نساجی بروجرد در راستای کاربینی مربیان آموزش فنی و حرفه ای و هم چنین تربیت استاد کار مهارتی تاکید کرد.

در این نشست معتمدی ضمن اشاره به تفاهم نامه موجود با کارخانجات نساجی بروجرد و آموزش های مهارتی ارائه شده تاکنون افزود: با توجه به اهمیت حضور نیروی کار ماهر و متخصص در واحد های صنعتی که امری مهم در کاهش هزینه های جاری و افزایش راندمان تولید خواهد بود، این اداره کل با تمامی ظرفیت خود آماده ارائه آموزش های مهارتی مورد تقاضا این واحد تولیدی و صنعتی می باشد.

معتمدی همچنین تاکید کرد: با  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان رایزنی هایی جهت معافیت مالیاتی واحد های صنعتی که کارکنان شان تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفته و گواهینامه های مهارتی دریافت می کنند، صورت پذیرفته که امیدورایم با تحقق این مهم شاهد حضور نیروی کار ماهر و فعال در بخش های تولیدی و صنعتی بوده و کاهش هزینه به افزایش بازدهی اقتصادی منجر شود.

در ادامه: ولی پور مدیریت تحقیق و توسعه کارخانجات نساجی بروجرد ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از حضور در این جلسه خاطر نشان کرد: با توجه به رویکرد کارخانه در جهت افزایش بهره وری تولید و بروزرسانی تخصص و دانش کارکنان، اقداماتی در جهت توسعه مهارتی نیروها در راستای تفاهم نامه موجود فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در یکسال گذشته صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم با گسترش تعاملات دو مجموعه در سطح ملی، زمینه ارائه آموزش های مهارتی نوین را بیش از پیش فراهم نماییم.

در پایان باجولوند ضمن دعوت از مدیران نساجی بروجرد جهت بازدید از ظرفیت های مرکز ملی تربیت مربی خواستار تعاملات بیشتر با محوریت تهیه و تنظیم تفاهم نامه همکاری بین مجموعه نساجی بروجرد و مرکز ملی تربیت مربی گردید.
همچنین پیشنهاد برگزاری نشست با افراد صاحب نظر بخش دولتی و خصوصی در زمینه نساجی و پوشاک و نیز تهیه فیلم آموزشی با همکاری دو طرف جهت پخش در شبکه آموزش ارائه استانداردهای آموزشی مورد نیاز مجموعه نساجی بصورت تولید محتوا، نیز ارائه شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content