اخبار ملیاخبار

(1401/09/05)در راستای توسعه آموزش های دانش بنیان مهارتی و نوظهور؛ مرکز پژوهش و توسعه مهارت ایران در اشتهارد افتتاح می شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تبدیل مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشتهارد و افتتاح مرکز پژوهش و توسعه مهارت ایران در پی انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، اجرای طرح‌های مهارت‌افزایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی (کهاد و نخلستان) با تأکید بر آموزش مشاغل دانش‌بنیان و نوظهور، از مهمترین اهداف افتتاح این مرکز برشمرد.

وی با بیان اینکه مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشتهارد استان البرز به اردوگاه مهارتی دانشجویی کشور تبدیل می شود، تصریح کرد:  بر این اساس  دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند یک دوره مهارتی فشرده را در این مرکز به ظرفیت ۱۲۰ نفر بگذرانند.

معاون وزیر کار، گفت:  درطرح کهاد، دوره های آموزشی تلفیقی یا هیبریدی مهارتی همزمان با آموزش های کلاسیک برای دانشجویان درنظر گرفته می شود که شامل ۵۴۰ ساعت آموزش معادل ۱۸ واحد درسی می باشد.

وی اظهار داشت: در طرح نخلستان نیز برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که رشته های تحصیلی آنها در بازار کار مشتری ندارد نیز طرح آموزش مهارتی در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب دوره های ۶ ماهه و یک دوره سه ماهه کارورزی در مراکز پارک علم و فناوری و توسعه مهارت پیش بینی شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مهیا بودن زمینه اجرای این طرح با دانشگاه های دیگر  خبر داد و گفت: با توجه به‌ اینکه دانشگاه تهران تا مرزهای دانش پیش می‌روند و علم روز را دارند با اجرای این طرح، محیط مهارت آموزی هم وارد می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه  بیش از یک هزار و ۲۳۴ استاندارد آموزش مهارتی دانش بنیان با تکیه بر آی تی طراحی و  آماده شده است گفت: برای تهیه این استانداردها از مباحث روز دنیا و تجربه کشورهای پیشرو در این زمینه استفاده شده است که بهترین زمینه است که این اتفاق خوب بیافتد و با محوریت دانشجویان است.

حسینی‌نیا ادامه داد: ویژگی خاصی که آموزش‌های مهارتی در این دوره دارد این است که آموزش‌ها خاص دانشجویان طراحی شده با ویژگی‌هایی که اونا دارند. این که اولویت با بحث‌های آی تی است که این صنعت یکی از پایه‌های اصلی مشاغل آینده به حساب می‌آید.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در پایان اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) با فرمایشات خود  حجت را بر ما تمام کردند و تأکید بسیاری روی امر مهارت آموزی و موضوع دانش آموختگان و بیکاران داشتند که به همین منظور نیاز است تا برای برخی رشته‌ها  دوره‌های تکمیلی در قالب مهارت آموزشی به عنوان مهارت آموزی برای دانشجویان  و  فارغ‌التحصیلان انجام که آغاز اجرایی آن را اعلام می کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content