اخبار

(۱۴۰۱/۰۸/۱۵) برگزاری آئین افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (Tmc) دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد

آئین افتتاح مرکز Tmc دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد با حضور مدیرکل، معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی، و کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان و رئیس و جمعی از کارشناسان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد، برگزار شد.


بهاروند ریاست دانشگاه آزاد واحد خرم آباد در حاشیه این مراسم، ضمن تقدیر از همکاری همه جانبه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، گفت: آموزش های دانشگاهی صرف، فارغ التحصیلان و به تبع آن، چرخ اقتصاد جامعه را یاری چندانی نخواهد کرد و به همین دلیل، رویکرد روی آوری و ترغیب دانشجویان به کسب مهارت های آموزش فنی و حرفه ای را دنبال خواهیم کرد.
در ادامه معتمدی ضمن تشریح طرح های دانشجویی سازمان آموزش فنی و حرفه ای از جمله نخلستان و کهاد، مراکز Tmc را رابط بین دانشگاه و بازار کار دانست و گفت: هدف ما توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها برای ورود به بازار کار و ترغیب قشر جوان تحصیل کرده ی مهارت آموخته به کارآفرینی است.


معتمدی ویژگی بارز مهارت های سازمان را انعطاف پذیر بودن با شرایط مهارت آموختگان، جوامع هدف و نیاز روز جامعه و بازار کسب و کار برشمرد و افزود: براین باوریم که با تربیت دانشجویان مهارتی و کاهش فاصله بین علم و عمل می توان نیاز بخش صنعت و تولید را به نیروی متخصص و ماهر تعدیل نموده و این مهم در کاهش نرخ بیکاری در سطح کشور بسیار حائز اهمیت است.
معتمدی همچنین ابراز امیدواری کرد که حاصل این هم  افزایی و تشریک مساعی و خدمات مراکز این چنینی منجر به آماده سازی و تجهیز فارغ التحصیلان دانشگاه ها برای ورود به بازار کار و توانمندی نیروی انسانی آتی جامعه بشود.
معتمدی در ادامه دیدگاه ریاست دانشگاه را در پویایی اینگونه مراکز، ارزشمند خواند و گفت با جدیدیت پیگیر برگزاری دوره های مهارت آموزی حرفه ای و کاربردی بصورت مشترک  با دانشگاه هستیم تا بتوانیم دانشجویان را به سمت فراگیری مهارت های عملی با هدف اشتغالزایی ترغیب نمائیم.

مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (Tmc) با هدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به دانش آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی: نیاز سنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و نهایتاً ارائه خدمات مهارت‌آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان و با تکیه بر ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی، راه‌اندازی می‌شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content