اخبار ملیاخبار

(1401/08/10)معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: برگزاری دومین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از برگزاری دومین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با همکاری قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که ارائه آموزش های مهارتی در پادگان ها را غنیمتی است که باید مهم شمرده شود، گفت:  ۱۹ گروه مخاطب مهارت آموزی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وجود دارد که یکی از مهمترین این گروه‌ها نیرو‌های مسلح و به ویژه «سرباز‌ان» هستند که دوره‌های مختلف مهارت آموزی برای آن‌ها برگزار می‌شود.

وی تحقق سرباز ماهر، اشتغال مؤثر و کارآمدی سربازان را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد و تصریح کرد: این همایش در سه محور کلان خدمت وظیفه عمومی، توانمندسازی و تعالی کارکنان وظیفه و هدف سازی مهارت آموزی و اشتغال مؤثر سربازان وظیفه برگزار می شود.

وی،ارائه آموزش های مهارتی را وظیفه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برشمرد و بیان داشت: با توجه به ماهیت خدمت سربازی و ساختار آن، دوران خدمت سربازی بستر مناسبی جهت ارائه آموزش های مفید و بازار محور به این سرمایه های انسانی است تا پس از پایان خدمت، وارد بازار کار شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اذعان داشت: علاقمندان به شرکت در این همایش می توانند آثار خود را اعم از مقاله، پیشنهاد سیاستی، آثار چند رسانه ای، هنری، صوتی و تصویری به دبیرخانه همایش واقع در پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری و یا لینک www.confsarbazmaher.ir تا تاریخ 15 آبان ماه ارسال کنند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطرنشان ساخت: برای آثار برگزیده علاوه بر مشوق های نقدی، مشوق های دیگر از جمله امکان انتخاب محل خدمت در شهر محل سکونت برای یکصد نفر، اعطای درجه تشویقی، اعطای تسهیلات اشتغال و … در نظر گرفته شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content