اخبار

(۱۴۰۱/۰۸/۱۰)مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان از برگزاری آزمون عملی مرحله استانی بیستمین دوره المپیاد ملی مهارت خبر داد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان از برگزاری آزمون عملی مرحله استانی بیستمین دوره المپیاد ملی مهارت خبر داد؛

آزمون عملی مرحله استانی بیستمین دوره المپیاد ملی مهارت همزمان در سراسر استان به مدت دو روز برگزار می شود.
معتمدی ضمن بازدید از مراحل برگزاری این آزمون، گفت: مسابقات ملی مهارت با هدف شناسایی استعدادها و نخبگان مهارتی همه ساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری با حضور نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت شهریور و مهرماه امسال به صورت آزمون کتبی و به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد، و پس از آن در هر استان از میان قبول شدگان مرحله کتبی با برگزاری آزمون عملی نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله استانی اقدام می‌شود.
معتمدی در ادامه با اشاره به اینکه مسابقات بین نوجوانان و جوانان حداکثر سن ۲۱ سال برگزار می‌شود، بیان کرد : نفرات برتر مرحله استانی به مسابقات کشوری اعزام شده و در صورت موفقیت، برای مسابقات جهانی انتخاب و اعزام خواهند شد.
این گزارش می افزاید: نفرات اول در هر رشته از آزمون مرحله استانی، مطابق برنامه ریزی، تقریباً در بازه زمانی چهار الی پنج ماهه برای شرکت در آزمون کشوری فرصت خواهند داشت.
پس از برگزاری آزمون کشوری در هر سال نفرات برتر مشخص شده و این نفرات وارد اردوی آمادگی جهانی شده در طی این فرآیند آموزش های فوق تخصصی به صورت فشرده به کارآموزان داده شده به نحوی که پس از آموزش و آزمون های مکرر در نهایت یک نفر در هر رشته برای رقابت در بالاترین سطح جهانی آماده و معرفی می شود.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان امروز آزمون عملی مرحله استانی بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در سایر شهرستان‌های این استان در رشته‌های کابینت‌سازی، تاسیسات الکتریکی، کاشی‌کاری کف و دیوار، مکانیک خودرو، تاسیسات، نقاشی خودرو، خیاطی و طراحی شبکه و… طی امروز و فردا در حال برگزاری ست.
شایان ذکر است با توجه به که این مسابقات کاملاً ماهیت عملیاتی دارند، مورد توجه کارآفرینان و بخش های صنعتی و تولیدی قرار می گیرند و پس‌از شناسایی این نخبگان مهارتی به‌آسانی وارد بازار کسب‌و کار و چرخه اشتغال کشور می‌شوند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content