اخبار ملیاخبار

(1401/08/03)اتصال خدمات الکترونیک سازمان آموزش فنی و حرفه ای به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از پیوستن این سازمان به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند در راستای گسترش چتر آموزشی و بهره گیری از خدمات آموزشی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با اشاره به روند فزاینده بهره گیری از فناوری اطلاعات در هزاره سوم و گسترش روزافزون این فناوری در همه سطوح زندگی افراد، بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سنوات گذشته، اقدام به راه اندازی پورتال با هدف ایجاد امکان ورود یکپارچه ذی‌نفعان کرده است، ولیکن با توجه به اهمیت دولت الکترونیک برخی از خدمات ویژه این سازمان به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده است.

وی با بیان اینکه در عصر کنونی، سرعت انتقال داده و اطلاعات، حرف نخست را می زند، اظهار داشت: الکترونیکی کردن وظایف، امری حائز اهمیت بوده، به نحوی که با بهره گیری از شیوه های جدید و حداقل نیروی انسانی و هزینه، یک سیستم خدمات رسانی پرسرعت و با دامنه نفوذ و تاثیرگذاری بیشتر و کارآمد به وجود آمده و کارکنان به جای پرداختن به روش های کهنه و سنتی با بهره گیری از ابزار الکترونیک، سازمان را در راستای نیل به اهداف برنامه ریزی سوق داده شده تا پل ارتباطی مردم ومسئولان، مستحکم تر و قابل اطمینان تر شود .

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای تصریح کرد: پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، ثبت نام در دوره های آموزشی، مشاهده سوابق آموزشی، پرداخت هزینه های آموزش، آزمون، مشاوره و صدور گواهینامه، ثبت تقاضاهای ایجاد و برگزاری دوره های آموزشی، استعلام گواهینامه و دریافت خدمات مشاره آموزشی و شغلی برای متقاضیان از طریق سازمان آموزش فنی و حرفه ای فراهم شده است.

وی، استفاده از فناوری های اطلاعات و تنوع ابزارهای الکترونیکی را موجب از بین رفتن موانع فیزیکی ارتباط بین مخاطبان و سازمان، برشمرد و گفت: با تغییر شکل و فرآیند ارتباطات و آسان سازی و ساده نمودن روش های ارتباطی، بر حسن ارتباط الکترونیکی افزوده است.

حسینی نیا، اذعان داشت: افزایش سرعت دریافت خدمات و افزایش دقت و درستی اطلاعات از مزایای دریافت خدمات از طریق پنجره واحد می باشد.

به گفته معاون وزیر کار، در فرآیند ثبت نام در دوره های آموزشی، دیگر نیازی به درج کد ملی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه و نشانی پستی نمی باشد و بنابراین سرعت ثبت نام، افزایش یافته و مشکلات ناشی از درج اطلاعات نادرست نیز برطرف می شود.

وی در پایان سخنان خود، ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های مدیران و کارکنان فناوری اطلاعات سازمان آموزش فنی و حرفه ای در اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و همچنین ارائه خدمات الکترونیک به هموطنان، از طریق پورتال سازمان، اظهار داشت: بی شک دستیابی به موفقیت ها و اهداف ترسیم شده، تنها در سایه تلاش، پشتکار، همدلی و همراهی تمامی همکاران میسر می گردد و هر آنچه در این سازمان شاهد آن هستیم؛ نتیجه تلاش و کوشش کارکنان ارزشی، متعهد و خدوم این مجموعه است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content