اخبار ملیاخبار

(1401/07/27)معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: کسب دو مدال برنز و 4 مدالیون حاصل تلاش کاروان نخبه مهارتی فناوری اطلاعات در مسابقات جهانی مهارت 2022

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، از کسب دو مدال برنز و چهار مدالیون توسط نخبگان مهارتی فناوری اطلاعات ایران در مسابقات جهانی مهارت 2022 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با اعلام اینکه رشته امنیت سایبری برای دومین بار در مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ برگزار شده است، گفت: «امیر محمد جهانگیر زاد» و «امیر فرزام حسینی» رقابت کنندگان این رشته تیمی، در این دوره از مسابقات و در رقابت با کشورهای پیشرو این رشته موفق به کسب جایگاه سوم و مدال برنز شدند.

وی با اشاره به موفقیت تیم مهارتی در 5 رشته از 6 رشته رقابتی، تصریح کرد: این دوره از رقابت ها از تاریخ ۹ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۲ ، با حضور کشورهایی از جمله سوئد، کانادا، چین، کره جنوبی، چین و سنگاپور در شهر گویانگ کره جنوبی برگزار شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، اظهار داشت: «فرید قریشی» نخبه مهارتی رشته مدیریت سیستم های تحت شبکه، «امیر حسین آقاجری» نخبه مهارتی رشته توسعه نرم افزار موبایل،  «دانیال دزفولی نژاد» تکنولوژی وب و «امیر رضا شمس ناتری» نخبه مهارتی رشته نرم افزار و راهکارهای نرم افزاری کسب و کار موفق به کسب مدالیون در این دوره از مسابقات شدند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه جانبی سرعتی در حاشیه این رقابت ها، افزود: در مسابقه مذکور، ۱۸ کشور حاضر در مسابقات جهانی مهارت رشته راهکارهای نرم افزاری شرکت کردند و «امیررضا شمس ناتری» نخبه ایرانی بعد از هند و آلمان، حائز رتبه سوم شد و مدال برنز این رقابت را به دست آورد.

معاون وزیر کار در پایان سخنان خود ضمن تبریک و خدا قوت به رقابت کنندگان، کارشناسان و سایر دست اندرکاران، از ادامه مسابقات جهانی مهارت تا پایان آبان ماه 1401 خبر داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content