اخبار ملیاخبار

(1401/07/27)با هدف گسترش دیپلماسی مهارت؛ کره جنوبی ظرفیت پذیرش نیروی کار ماهر در کشورش را اعلام کرد.

شبستری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور کره جنوبی در دیدار با دکتر میمنت آبادی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد با بررسی های به عمل آمده کشور کره ظرفیت خوبی برای نیروی کار ماهر داشته و همکاری لازم از طریق سفارت ایران برای هماهنگی و پذیرش نیروی کار به عمل خواهد آمد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وی افزود: با توجه به پیشینه مثبت مردم کشورمان در ذهن و باور جامعه، کره می‌تواند موقعیت مطلوبی برای مناسبات نیروی کار باشد و همچنین همکاری های گذشته را نیز می‌توان قوت بخشید.
شبستری ادامه داد: آغاز مذاکرات در این زمینه مستلزم برنامه ریزی و پیگیری متولیان نیروی کار کشورمان است.
در ادامه این دیدار دکترمیمنت آبادی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: موضوع توجه به اعزام نیروی کار متخصص و توسعه دیپلماسی مهارت با استفاده از ظرفیت های مشترک دو کشور می‌تواند نقشی مهم و اثر گذار در کاهش نرخ بیکاری جامعه جوان داشته باشد.
وی ضمن بیان ظرفیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و زمینه های فعالیت این سازمان، آمادگی کشورمان را برای مناسبات بین دو کشور در زمینه تربیت نیروی متخصص و توسعه همکاری های بیشتر در راستای اهداف سازمانی اعلام کرد.
وی افزود موضوعات مطرح شده از طریق وزارت متبوع و وزارت امور خارجه با اعلام ظرفیت‌های مورد نظر پیگیری و در دستور کار قرار می گیرد.
در ادامه این نشست با مسئول پیگیری های امور اقتصادی سفارت در راستای تبیین هرچه بیشتر زمینه های همکاری مهارتی دو کشور بحث و گفتگو ی کارشناسی انجام شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content