اخبار

(1401/07/26) بیانیه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان، در محکومیت اغتشاشات اخیر کشور

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران احیا کننده ارزش‌های والای اسلامی و انسانی بود، که توانست با حضور پرشور و شعور مردم در عرصه‌های مختلف کشور، الگویی نوین را به جهان ارائه نماید. دستاوردهای افتخارآفرین ملت مقاوم ایران در چهار دهۀ اخیر تبدیل به خاری بر چشم دشمنان و بدخواهان این کشور و مردم دیندار آن شد. این موفقیت‌های روزافزون در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی، دفاعی و…، ایران را به یک الگوی جذاب برای ملت‌های آزاده تبدیل کرد و همین موضوع باعث شد تا مستکبران عالم از همان روزهای نخست، علم مخالفت و دشمنی با  انقلاب اسلامی را بلند کنند. در این میان گروه‌ها و فرقه‌های مختلفی همچون سلطنت‌طلبان، منافقان، خائنان و فتنه‌گران که در صدد انتقام گرفتن از مردم انقلابی و مومن ایران اسلامی بودند، با تمامی اختلافات ظاهری دست‌به‌دست هم دادند تا ضربه‌ای به پیکرۀ این ملت عظیم وارد کنند.

این حجم از عصبانیت و خشم علیه ملت ایران و اعتقادات مردم، دشمن را منفعل کرده است. بی شک این حرکات، با هدف تحت الشعاع قرار دادن آثار و برکات حضور بی نظیر و معنا دار مردم در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و تضعیف عزت و اقتدار نظام اسلامی است که با انتخاب دولتی جهادی و انقلابی، زمینه ساز قطع ید استکبار در عرصه ملی و منطقه ای شده است.

همانگونه که رهبر حکیم انقلاب فرمودند،” این نا امنی ها طراحی آمریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی بود”،  ما با یک فتنه اسرائیلی طرفیم که به وسیله ی جریان نفاق، فرقه‌های گمراه، گروهک‌های تجزیه‌طلب و… در حال اجرا بوده و پروژه کشته‌سازی حین و بعد از اغتشاشات، همچنان تاکتیک سران اغتشاشگران است که در خارج از کشور ساکنند. دشمنان قسم خورده اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی با استفاده از تمام ظرفیت های خود به میدان آمده و به مقدسات ملت رشید و سرافراز ایران اسلامی اهانت نمودند. عوامل خائن و وطن فروش آنان با پست ترین رفتارهای خشونت‌آمیز و داعشی گونه که تداعی کننده همین رفتارهای شکست خورده در آغازین روزهای انقلاب بود، آرامش، امنیت و آرمان های متعالی مردم را نشانه رفته اند.

وقتی معترضان به حجاب اجباری، چادر از سر زنان محجبه کشیدند، نشان دادند آزادی برای آنان معنی انحصاری و استبدادی دارد و قائل به بی‌حجابی اجباری‌اند! و زمانی که مأموران نظم و امنیت جامعه را کتک زدند و ماشین آتش‌نشانی را به آتش کشیدند و آمبولانس را سرنگون کردند، اثبات کردند، آمده‌اند تا آرامش و امنیت و سلامت مردم را دستمایه بازی‌های سیاسی‌شان قرار دهند. اما باز هم دشمن در محاسبات خود اشتباه کرده و نیروی مقتدر انتظامی که همواره حافظ جان، مال و ناموس ملت ایران بوده است و در این راه خطیر و مقدس، شهدای گرانقدری تقدیم میهن اسلامی کرده است، به فضل الهی و به مدد همراهی هموطنان عزیز و همکاری سایر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور، برگ زرین دیگری از سربلندی در صیانت از امنیت و آرامش جامعه و مردم و مقابله موفق با توطئه دشمنان را بر کارنامه افتخارات خود خواهد افزود.

جبهه معاندین و جریان نفاق جدید که امروز به ظاهر خود را داغدار ملت می دانند، کسانی هستند که دشمنان را به تنگ کردن حلقه تحریم علیه مردم، ترور دانشمندان، تداوم فشارهای اقتصادی و حتی حمله نظامی به کشور ترغیب کرده و می کنند و بدون شک در دل از رخدادهای این روزها شادمانند.

فتنه‌انگیزی و اغتشاشات اخیر نشان‌دهنده اهمیت و ضرورت بیش از پیش روشنگری و تبیین در زمان حال است تا مانعی باشد در مقابل تحریف واقعیت‌ها توسط مزدوران دشمن. امروز رسالتی بزرگ بر دوش تمام مردم آگاه و مومن و انقلابی وجود دارد که رهبر حکیم انقلاب بارها تحت عناوین مختلفی آن را مطالبه کردند و در سال‌های اخیر آن را “جهاد تبیین” نامیدند. لذا کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان، از مردم شریف و انقلابی خواستار ایفای نقش تبیین‌گری و روشن‌گری است که با عنایت الهی، این کار به یکی از عوامل مهم بصیرت‌افزایی و ایجاد مرزبندی با دشمنان قسم‌خوردۀ ملت ایران منجر خواهد شد. ما با تمام وجود اعلام می‌کنیم تا جان در بدن داریم از قرآن و اهل بیت «علیهم‌السلام» جدا نخواهیم شد و همچنان ادامه دهنده راه نورانی شهدا و امام شهدا بوده و تحت زعامت رهبر حکیم انقلاب، دشمنان را در رسیدن به اهداف پلید خود ناکام خواهیم گذاشت.

یقیناً به لطف الهی، هرگونه توطئه شوم دشمنانِ ملتِ سربلند ایران، همچون دیگر طرح ها و توطئه های آنان محکوم به شکست خواهد شد. از آنجایی که مردمی بودن، رکن اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و هر حکومت الهی است و این مبنای الهی دارد و با عنایت به نقش آفرینی مردم، مردم محوری و پاسخگو بودن، که از ویژگی های اصلی انقلاب اسلامی اند، از مسئولین محترم قوه قضائیه، مصرانه درخواست داریم با عناصر تهدیدکننده امنیت مردم برخورد قاطعانه و عبرت آموز نمایند.

وَالعاقِبَهُ لِلمُتَّقینَ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content