اخبار ملیاخبار

(1401/07/26)در راستای تقویت دیپلماسی مهارت صورت پذیرفت؛ امضای سند همکاری مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت محنت، مهاجرت، شغل ها و اهالی جمهوری تاجیکستان

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امضای همکاری مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت محنت، مهاجرت، شغل ها و اهالی جمهوری تاجیکستان در راستای تقویت دیپلماسی مهارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با اشاره به آغاز فصل نوینی از تعاملات مهارتی بین دو کشور ایران و تاجیکستان، بیان داشت: مربیان آزموده و مجهز به علم روز کشور ایران، آمادگی تبادل تجربیات با مربیان آن کشور و ارائه آموزش های مهارتی به متقاضیان مهارت آموزی را دارند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اظهار داشت: در کمیته مشترک بر اجرایی شدن مفاد یادداشت تفاهم همکاری منعقده در گذشته و همچنین ارتقا سطح همکاری ها و گسترش مناسبات دوجانبه در حوزه های روابط کار، کارآفرینی و اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای تأکید شده است.

به گفته وی، بر اساس این سند، آموزش گروهی از مربیان تاجیکستان در رشته های قنادی، آشپزی، نانوایی، صنایع چرم، سفالگری و کاشی کاری، صنایع خودرو. جواهرسازی، صنایع پوشاک، مشاغل نوین و مهارت های نرم در سال ۱۴۰۱ در تهران انجام می  شود.

معاون وزیر کار، برگزاری کارگاه آموزشی نحوه تدوین استانداردهای آموزشی جهت کارشناسان وزارت محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان و همچنین دوره های آموزشی برای گروهی از مربیان تاجیکستانی در قنادی، آشپزی، نانوایی، صنایع چرم، سفالگری و کاشی کاری، صنایع خودرو، جواهرسازی، صنایع یوشاک، مشاغل نوین و مهارت های نرم در سال جاری را از دیگر مواد این سند همکاری در سال 1401 و 1402، برشمرد.

وی با بیان اینکه کشور تاجیکستان تنها ۱۷ استاندارد آموزشی دارد و این در حالی است که تا کنون در کشورمان ۱۰ هزار استاندارد آموزشی تدوین شده است، اذعان داشت: کارگاه آموزشی نحوه تدوین استانداردهای آموزشی ویژه کارشناسان وزارت محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان و همچنین دوره های آموزشی برای گروهی از مربیان تاجیکستانی در رشته های مختلف برگزار می شود و مقرر شد اطلاعات کامل 1000 استاندارد اموزشی به طرف تاجیکی ارئه شود.

حسینی نیا، تصریح کرد: تبادل تجربیات و اطلاعات از طریق مبادله هیأت های کارشناسی، کارآموز و مربی و بازدیدهای متقابل از مراکز آموزش فنی و حرفه ای و کارآفرینی، برگزاری کارگاه های آموزشی ارائه مشاوره و انتقال تجربه در رابطه با طرح استاد – شاگردی، برگزاری مسابقات مهارت به طرف تاجیکستانی، برگزاری مسابقات مهارت دو جانبه در فروردین ماه ۱۴۰۳ (برابر با مارس ۲۰۳۳ میلادی) در دوشنبه، برگزاری نمایشگاه تولیدات آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ایران در فروردین ماه ۱۴۰۲ ( برابر با مارس ۲۰۲۳ میلادی) و …. از دیگر مفاد سند می باشد.

بر اساس این گزارش، اعتبار سند همکاری فی مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران (سازمان آموزش فنی و حرفه ای) و وزارت محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان که در روز سه شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ( ۱۸ اکتبر ۲۰۲۲) به امضای غلامحسین حسینی نیا معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای جا ایران و عبدالغفار رحمانزاده، معاون اول وزیر محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان و رئیس هیات تاجیکستانی رسید برابر با ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content