اخبار ملیاخبار

(1401/07/25)برگ زرین بر افتخارات کاروان مهارتی ایران؛ کسب مدال طلا رشته جواهر سازی توسط بانوی نخبه ایرانی در چهل و ششمین مسابقات جهانی مهارت

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از کسب مدال طلا رشته جواهرسازی توسط راضیه جلیلی بانوی نخبه مهارتی ایرانی در چهل و ششمین مسابقات جهانی مهارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، بیان داشت: نخبه مهارتی کشور ایران در رشته جواهرسازی با 14 شرکت کننده از سایر کشورها در شهر ژنو کشور سوئیس به رقابت پرداخت.

وی با اشاره به شرکت نخبگان مهارتی ایرانی در 18 رشته در این دوره از مسابقات جهانی مهارت، تصریح کرد: نخبگان مهارتی کشورمان برای 33 رشته آمادگی شرکت در این دوره از رقابت ها را داشتند، اما به دلیل غیرمتمرکز برگزار شدن مسابقات و شرایط کرونا، در کشورهای متعدد برگزار و امکان اعزام 21 نفر در 18 رشته فراهم شد.

به گفته معاون وزیر کار برخی از رشته‌های مهارت‌آموزی به دلیل تحریم و مغایرت داشتن با فرهنگ ایرانی ـ‌ اسلامی امکان اعزام رقابت‌گر از سوی ایران ندارند. در این تیم افراد مختلفی از دانشجو، مهارت‌آموز، یک نفر خانم و 20 نفر آقا و تعدادی مربی به همراه تیم اعزام می‌شوند. در برخی از رشته‌ها هم به دلیل تحریم و مسائل فرهنگی شرکت نمی‌کنیم.

وی اذعان داشت: چهل و پنجمین رقابت های جهانی مهارت 2022 رشته جواهرسازی، در کشور سوئیس، شهر ژنو با حضور ١۵ کشور ایران، انگلیس،استرالیا،چین، کره جنوبی،هنگ کنگ، فرانسه،، سوییس،پرتقال،هند، ژاپن،نروژ،سوئد و امارات برگزار شد.

حسینی نیا اذعان داشت: راضیه جلیلی، نخبه مهارتی رشته جواهر سازی تنها زن حاضر در تیم ملی مهارت کشورمان بوده است که موفق به کسب مدال طلای این دوره از رقابت ها شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با تجلیل از بانوی مهارتی ایرانی، اظهار داشت: افتخارآفرینی زنان ایرانی باعث مباهات، برای کشورمان است و ضروری است زمینه‌های لازم برای ارتقاء توانمندی‌ بانوان کشور در عرصه‌های جهانی بیش از پیش مهیا شود.

بر اساس این گزارش رقابت های جواهر سازی از روز 20 مهرماه آغاز و طی ۴ روز از ٨ صبح تا ۶ بعد از ظهر ادامه داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content