اخبار ملیاخبار

(1401/07/24)معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: سرمایه انسانی، مهم ترین دارایی یک سازمان و منبع خلاقیت و نوآوری است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با معاون امور مشاغل و نظام‌های پرداخت سازمان اداری و استخدامی کشور، کارکنان را به عنوان سرمایه های انسانی، مهم ترین دارایی یک سازمان و منبع خلاقیت و نوآوری بیان داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با اشاره به 19 گروه هدف این سازمان، اذعان داشت: سازمان، متولی ارائه ی آموزش های غیررسمی مهارتی در دو بخش دولتی و خصوصی می باشد و 640 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی، 5 هزار و چهارصد کارگاه آموزشی و حدود 12 هزار و 500 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد از ظرفیت های این مجموعه می باشد که با هدف تربیت نیروی کار ماهر و نیمه‌ماهر و گسترش چتر مهارتی به فعالیت مشغول می باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، بیش از هر زمان دیگری به مقوله مهارت آموزی، جهت سازندگی کشور نیاز است، گفت: بسیاری از افراد در گروه های هدف سازمان، توانایی خرید خدمات آموزشی را ندارند و در تلاش هستیم در برنامه هفتم توسعه کشور؛ یارانه مهارت در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، با تأکید بر اهتمام ویژه به تأمین معیشت کارکنان سازمان، بیان داشت: مشکلات معیشتی کارکنان سازمان، سد راه برای انجام وظیفه نبوده است؛ ولیکن تفاوت دریافت حقوق کارکنان این سازمان با سایر ارگان ها، منجر به کاهش انگیزه در آنها شده و ما در قبال کارکنان مسئولیت اجتماعی داریم.

حسینی نیا با اشاره به نقش بی بدیل آموزشگاه های فنی و حرفه ای در رفع معضل بیکاری و همچنین ایجاد اشتغال پایدار، اذعان داشت: متأسفانه میزان حقوق و مزایای همکاران در سطح بسیار پائینی قرار دارد و ضروری است به این موضوع به صورت جدی توجه نمود و درخواست ما از همکاران سازمان استخدامی کشور همفکری و کمک در این موضوع می باشد.

در ادامه این نشست، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور، با تأکید بر گسترش فرهنگ مهارت آموزی، اظهار داشت: مقوله مهارت آموزی در کشورمان مهجور مانده است و باید سعی شود، جایگاه مهارت آموزی در ایجاد و پایداری اشتغال، بیش از پیش شناخته شود.

مهدی نیا افزود: امروز دو موضوع «ساماندهی پرداختی ها» و «ساماندهی نیروی انسانی» به طور جدی، در دستور کار نظام اداری کشور و از دغدغه‌های مجلس شورای اسلامی و نهادهای نظارتی است و باید پیوست مهارتی در طرح های توسعه ای، تجاری و عمرانی در نظر گرفته شود.

در پایان این نشست، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان، به ارائه گزارشی پیرامون آمار کارکنان، مقایسه وضعیت کارکنان نسبت به سنوات گذشته، مقایسه رشد کمی مراکز آموزشی و کمبود منابع انسانی، پیش بینی آمار بازنشستگان در سال جاری، تعداد املاک و اراضی در عرصه و اعیان و … پرداخت.

داود ناصری امید، در نشست مذکور که با محوریت درخواست ها و مشکلات منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد، بر افزایش درصد فوق العاده ویژه از میانگین 21 درصد به 35 درصد، رفع محدودیت مقرر در ماده 13 در خصوص اعمال مدرک تحصیلی، اجرای طرح رتبه بندی مربیان، رفع تبعیض در تخصیص سرانه رفاهی به کارکنان دستگاه های اجرایی، تسری فوق العاده خاص به همکاران سازمان، صدور مجور لازم برای ادامه به کارگیری مربیان حق التدریس سنوات گذشته، صدور مجوز لازم در راستای به کارگیری مربیان حق التدریس جدید در رشته های نوین آموزشی بدون تعهد و … تأکید کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content