اخبار

(1401/07/19)مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان از رشد 86 درصدی ارائه آموزش های مهارتی در بخش دولتی و نیز رشد 35 درصدی این آموزش ها در بخش خصوصی، در سطح استان، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، خبر داد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان از رشد 86 درصدی ارائه آموزش های مهارتی در بخش دولتی و نیز رشد 35 درصدی این آموزش ها در بخش خصوصی، در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان معتمدی ضمن اشاره به افزایش تعدد رشته های مهارتی ارائه شده در سطح مراکز استان، گفت: این اداره کل در بخش دولتی 1098334 نفرساعت  و در بخش غیردولتی 2061641 نفرساعت  آموزش های مهارتی در 6 ماه نخست امسال ، به جوامع هدف ارائه نموده است.

معتمدی ضمن تاکید بر ارائه آموزش ها براساس تقاضا و نیاز بازار کار، افزود: یک میلیون و 519477 نفر ساعت در کارگاه‌های ثابت شهری و سیصد و هشتاد و هشت هزارو 858 نفرساعت دیگر نیز در کارگاه‌های مهارت آموزی در محیط واقعی کار و سیار شهری مهارت های مورد تقاضا را فرا گرفتند.

وی ادامه داد: از تعداد مهارت آموختگان کارگاه های ثابت شهری ،  397280  نفرساعت در پادگان‌ها، 133945 نفرساعت در زندان‌ها، 48640 نفر ساعت در کارگاه‌های روستایی، 116788 نفر ساعت در کارگاه‌های سیار شهری، 824856 نفر ساعت در مراکز تحت پوشش بهزیستی و 848247  نفر ساعت سایر متقاضیان مهارت آموزی، در مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان آموزش های مهارتی را فراگرفته اند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان در ادامه گفت: این اداره کل با توجه به نیاز سنجی و شرایط اقلیمی و جغرافیایی هر منطقه قادر است که دوره های مورد نیاز را براساس استانداردهای آموزش فنی و حرفه ای برای متقاضیان در بخش دولتی بصورت رایگان و در بخش خصوص با دریافت هزینه های مصوب در راستای افزایش انگیزه و اعتماد جوانان و جویندگان مهارت و کار، ارائه نماید.

معتمدی افزود: در همین راستا با توجه  به نقش بانوان در رونق اقتصادی خانواده و با توجه به نیاز بازار کار در شهرستان های خرم آباد، الیگودرز و دلفان دوره های مهارتی جدید از جمله : گیوه بافی، فیروزه کوبی روی مس، میناکاری روی سفال و مس، دوزنده چرم، رایانه ، گلیم و فرش بافی در این مراکز  بصورت رایگان برای بانوان خوش ذوق و متقاضی برگزار می شود.

این گزارش می افزاید؛ معتمدی در ادامه با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان لرستان اظهار داشت : سفر رئیس جمهور مردمی به این استان رهاورد های بسیار قابل توجهی برای این اداره کل به همراه داشت، از جمله مصوب نمودن 220 میلیارد ریال بودجه اختصاصی  که از این میان تاکنون 130 میلیارد آن تخصیص یافته که در راستای تجهیز نمودن کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای سطح استان از جمله: دپارتمان های تخصصی کارآفرینی و کسب و کار خرم آباد،کشاورزی و عشایری خرم آباد، ورشوسازی بروجرد، و تکمیل فرآیند احداث مراکز خواهران شهرستان بروجرد و ازنا مورد استفاده قرارگرفته است و امیدواریم با تخصیص هرچه سریعتر باقی مصوبات تا قبل از پایان سال جاری شاهد به بهره برداری رسیدن تمامی پروژه های در دست اقدام باشیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان با بیان اینکه مهارت آموزی یکی از ارکان اصلی در توانمند سازی افراد برای حضور در بازار کار و  رونق اشتغال است، اظهار داشت: امروزه افراد دارای مدارک دانشگاهی نیاز به تخصص و مهارت دارند تا بتوانند آموخته های خود را به مرحله اجرا درآورند و این اداره کل با ارائه دوره های مهارتی مورد نیاز و تقاضای جویندگان کار و شاغلین بنگاه های اقتصادی تمامی ظرفیت و توان خویش را در اشتغال آفرینی و رونق اقتصاد در جامعه،  به کار گرفته است.

این گزارش می افزای؛ 17  مرکز آموزش دولتی، بیش از 400 آموزشگاه آزاد و 28 مرکز جوارکارگاهی (واحدهای آموزشی مستقر در صنایع) در استان لرستان فعال و آموزش های مهارتی را به متقاضیان ارائه می نمایند.

علاقمندان به کسب مهارت و افزایش توانمندی در ایجاد کسب و کار می توانند با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان محل سکونت خود مشاوره و اطلاعات کافی را بدست آورند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content