مراکز شهرستانهااخبار

(1401/06/23) رهگیری اشتغال مهارت آموختگان آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان با جدیت دنبال می شود

 رهگیری اشتغال مهارت آموختگان آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان با جدیت دنبال می شود

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور علاوه بر رسالت اصلی خود یعنی آموزش و ارتقاء مهارت و آموزش حرفه به متقاضیان، در آغاز و پایان آموزش نیز، مهارت آموختگان را از حمایت خود بی نصیب نمی گذارد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان: مراکز آموزش فنی و حرفه ای پیش از آغاز کار آموزش، با طی فرآیند مشاوره شغلی و تحصیلی، اقدام به تعیین و پیشنهاد گذراندن دوره خاص متناسب با هر فرد،  با توجه به نیاز، توانایی، علایق و شرایط متقاضیان می کند. در پایان دوره و پس از اخذ گواهینامه مهارتی توسط فرد آموزش دیده نیز، اقدام به رهگیری شغلی و حمایت های مرتبط؛ در مسیر  اشتغال آفرینی می نماید.

در این بررسی معمولا موارد زیر  مد نظر قرار می گیرد:

1-نرخ اشتغال مهارت آموختگان 2- بررسی فاصله زمانی میان تکمیل مهارت آموزی و کاریابی 3- تحقیق در مورد تاثیر مهارت آموزی در سطح درآمد افراد 4- ارتباط مهارت با شغل

گزارش می افزاید؛ رهگیری اشتغال مهارت آموختگان با استفاده از  شماره های ثبت شده در پورتال اداره کل انجام شده و از میزان اشتغال زایی آموزش دیدگان آمار گیری  می شود.
در این سامانه، کارشناسان این حوزه، ضمن بررسی نتایج و میزان بازدهی آموزش‌های ارائه شده، عملکرد بدست آمده را در راستای رفع موانع و تقویت نقاط قوت و ضعف آموزش، در اختیار مسئولان و بویژه برنامه‌ریزان قرار می‌دهند.

از نقاط قوت این اقدام می توان به بهره‌گیری از نتایج رهگیری اشتغال در ارائه آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز‌های روز بازار اشاره نمود که در ترسیم، تبیین و اولویت بندی دوره های مهارتی اشتغال زا در سطح استان و در نتیجه کاهش نرخ بیکاری، مهم و موثر خواهد بود.

گزارش می افزاید: رهگیری عبارت است از بررسی وضعیت اشتغال مهارت آموختگان پس از طی یک فاصله زمانی مشخص (6 ماه بعد از اتمام دوره آموزشی ) که در بازه های زمانی معین، دو مرتبه در سال انجام می شود. طرح مذکور از سال 1388 آغاز شده است. که در حال حاضر همزمان با سراسر کشور رهگیری اشتغال مهارت آموختگان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل؛ مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک برادران شهرستان خرم آباد زیر نظر کارشناسان مربوطه  آقایان مرادیان چگنی و جودکی در پیگیری و اجرای رهگیری اشتغال مهارت آموختگان پیشرو است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content