اخبار ملیاخبار

(1401/06/16)وعده معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای احیاء دوباره قانون تهاتر مالیاتی

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وعده احیاء دوباره قانون تهاتر مالیاتی را داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی استان آذربایجان شرقی؛ «غلامحسین حسینی نیا» در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و مراکز جوارکارگاهی این مجموعه در تبریز گفت: احیاء دوباره قانون تهاتر مالیاتی در دستور کار قرار دارد و تلاش می شود با ارائه الگوهایی مانند مراکز آموزش تراکتورسازی به دولت، شاهد احیاء و بهره مندی مجدد صنایع و واحدهای تولیدی از این قانون برای مهارت آموزی و توسعه آموزش نیروی انسانی باشیم.

وی افزود: این قانون بازوی مشوقی برای کارفرمایان، جهت سرمایه گذاری در آموزش و مهارت افزایی کارکنان می باشد که این سرمایه گذاری با طی چرخه ای تبدیل به ارزش افزوده و افزایش اشتغال پایدار در کشور خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از افزایش مراکز جوارکارگاهی دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در حال حاضر مراکز جوار کارگاهی در کارخانه های کشور از رقم 500 به 2 هزار و 500 واحد رسیده که حکایت از اهمیت و جایگاه مهارت آموزی در بدنه دولت دارد.

حسینی نیا، مرکز جوارکارگاهی تراکتورسازی را یکی از موفق ترین واحدهای کشور، نه تنها در تولید و تامین نیاز داخلی و خارجی به ادوات کشاورزی، بلکه در زمینه مهارت آموزی، عنوان و تاکید کرد: این مرکز مجهز، تنها مرکز آموزشی کشور در مباحث تراکتور و ماشین آلات سنگین می باشد و اقدامات آن در جهت ترویج فرهنگ مهارت آموزی باید به عنوان الگویی موفق به تمامی صنایع کشور معرفی شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به انصراف 40 درصد از واجدین شرایط انتخاب رشته در کنکور امسال، براساس آمار وزارت علوم تأکید کرد: این امر می تواند با هدایت این تعداد از جوانان به سمت مهارت آموزی، به خبر خوشی تبدیل شود و این تصور غلط را که دانشگاه، تنها راه رسیدن به خوشبختی است از اذهان پاک کند.

به گفته وی، لایحه قرارگاه مهارت آموزی سربازان به دولت فرستاده شده و با تبدیل شدن این لایحه به قانون، سیاست های حمایتی برای مهارت آموزی جوانان، قبل از سربازی ارائه خواهد شد که پیش بینی می شود با این لایحه، شاهد رونق مهارت گرایی به جای مدرک گرایی در بین خانواده ها و جوانان باشیم.

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در این بازدید با اعلام آمادگی برای توسعه همکاری های کنونی این مجموعه با سازمان فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: وجود مرکز آموزش و جوارکارگاه تراکتورسازی ایران به عنوان مجهزترین و بروزترین مرکز کشور، دلیلی مستند بر این همکاری می باشد.

مصطفی وحید زاده اظهار داشت: تراکتورسازی سرمایه ملی بوده و صرفا متعلق به تبریز و استان نیست، پس باید تمامی ایران اسلامی از ظرفیت ها و پتانسیل های این گروه در همه زمینه ها، به خصوص مباحث مهارت آموزی و پرورش استعدادها، بهره مند شوند که در حال حاضر آموزش رایگان مکانیک های سراسر کشور در این راستا صورت می گیرد.

گفتنی است در پایان این بازدید، تفاهم نامه و قرارداد همکاری بین سازمان فنی و حرفه ای کشور و گروه صنعتی تراکتورسازی به منظور توسعه مهارت آموزی در کشور به امضای معاون وزیر و مدیرعامل این گروه رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content