اخبار ملیاخبار

(1401/06/16)وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: آمادگی جوانان برای ورود به دروازه اشتغال با فراگیری مهارت های نوین و دانش بنیان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در برنامه زنده تلویزیونی  «سحر لر» شبکه استانی سهند با تأکید بر فراگیری مهارت های نوین و دانش بنیان، این مهارت ها را برای ورود به دروازه اشتغال ضروری برشمرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با بیان اینکه صنعت، تشنه نیروی ماهر و کاربلد است، گفت: ایجاد فرصت های شغلی با مهارت آموزی میسر می شود و جوانان عزیز، موضوع مهارت آموزی را جدی بگیرند، زیرا مهارت آموزی لازمه ورود به بازار کار و پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت، است.

وی با اشاره به نقش اساسی و کلیدی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در بحث اشتغال جوانان، افزود: فراگیری مهارت های نوین و دانش بنیان، برای مشاغل آینده که مبتنی بر تکنولوژی جدید است، جوانان را جهت ورود به دروازه اشتغال، آماده می سازد و مهارت آموزان، پس از فراگیری دوره های مهارتی و اخذ گواهینامه بین المللی مهارت، می توانند از صندوق کارآفرینی امید و نیز در قالب تبصره 18 قانون بودجه سال 1401، تسهیلات خود اشتغالی دریافت نمایند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: آذربایجان شرقی  یکی از استان های پیشرو کشور در خصوص آموزش‌های فنی حرفه ای است. این استان، جوانان مستعدی دارد و نیز بانوان استان آذربایجان شرقی، بانوانی توانمند در حوزه های مختلف، دوشادوش مردان با مهارت آموزی و ایجاد مشاغل خانگی، نقش مهم و موثری را ایفاء می نمایند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توسعه نهضت مهارت آموزی در آذربایجان شرقی را مهمترین هدف این سفر عنوان کرد و افزود: بی تردید این سفر می تواند گامی در راستای توسعه نهضت مهارت آموزی در کشور و آذربایجان شرقی باشد.

حسینی نیا اظهار داشت: شرکت در جلسه شورای مهارت استان، نشست صمیمی با تلاشگران عرصه مهارت آموزی، بازدید از مراکز آموزشی استان جهت تسهیل گری امورات آموزش فنی حرفه ای در استان آذربایجان شرقی، افتتاح مراکز کارگاهی و آموزشگاه‌های مهارت های دانش بنیان آذربایجان شرقی، از برنامه های این سفر دو روزه، می باشد.

حسینی نیا اذعان کرد: آذربایجان شرقی،  یکی از استان های پیشرو کشور در خصوص آموزش‌های فنی حرفه ای است.

وی این سفر را فرصتی مغتنم دانست و افزود: این موقعیت برای من، یک فرصت مغتنمی است تا بعضی مهارت هایی که همکاران و جوانان خلاق در آنها پیشرو هستند را دید و ‌نکات خوبی که در طی بازدید ها می‌توان از آن‌ها استخراج کرد را در عرصه برنامه ریزی های سازمان، استفاده کرد. امیدوارم بتوانیم از این فرصت ایجاد شده نهایت بهره را ببریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content