اخبار ملیاخبار

(1401/06/15)معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با ایسنا: بهترین بستر کار خیر، سرمایه‌گذاری در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهترین بستر کار خیر را آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دانست و گفت: گسترش آموزش‌های مهارتی به اشتغال پذیری جوانان منجر می شود از این رو سرمایه‌گذاری در بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند مورد استقبال جامعه خیرین قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تصویب آیین نامه اجرایی قانون استفاده از خیرین در دولت، اظهار کرد: با تصویب این آیین نامه از این پس به شکل قانونمند در خدمت خیرین خواهیم بود و از خیرین می‌خواهیم تا به عنوان یکی از زمینه‌های اصلی بحث خیر و خیرات به موضوع فنی و حرفه‌ای توجه کنند چه بسا از طریق خیرین در مناطق محروم و حاشیه شهرها و روستاها بتوانیم چتر مهارتی را در بحث آموزش فنی و حرفه ای بگسترانیم.

وی ادامه داد: امروز بهترین بستر خیر، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که به اشتغال پذیری جوانان منجر می شود. جوان شاغل از بسیاری بلایا و مفاسد اجتماعی می‌تواند به دور باشد و لذا سرمایه‌گذاری در بحث آموزش‌های فنی و حرفه ای و مهارت دار کردن و اشغال پذیری جوانان می‌تواند مورد استقبال جامعه خیرین قرار گیرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به استقبال از این طرح، گفت: بنا داریم مجمع خیرین را در ۳۱ استان راه اندازی کنیم. این مجمع در گام نخست در مشهد تشکیل شده و رایزنی با خیرین ادامه دارد تا در دیگر استان‌های کشور نیز این مجمع راه اندازی شود و پس از آن مجمع ملی خیرین فنی و حرفه‌ای را در کل کشور تشکیل خواهیم داد.

حسینی نیا در عین حال از ایجاد نخستین اردوی مهارتی دانشگاهی در کشور خبر داد و گفت: این اردوی مهارتی برای دانشگاه تهران برگزار می شود و شرکت کنندگان می‌توانند در این دوره کوتاه مدت با مهارت‌های عملی در محیط کار آشنا شوند.

به گفته معاون وزیر کار، یکی از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ایجاد عدالت آموزشی و افزایش سطح مهارت در تمام اقشار به ویژه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

وی با اشاره به وجود ۹۵۰۰ استاندارد آموزش مهارتی در کشور اظهار کرد: با توجه به توسعه مشاغل دانش بنیان، پیش بینی می‌شود این استانداردها به ۱۷ هزار مورد برسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content