اخبار

(1401/06/06)برگزاری آئین اختتامیه نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت‌آموزی زندانیان لرستان

اختتامیه نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت‌آموزی زندانیان لرستان، برگزار شد. در این مراسم از افراد برتر در رشته‌های خیاطی، پیرایش‌ و چرم دوزی تجلیل شد.
مهارت‌آموزی فرصتی برای بازگشت زندانی به آغوش جامعه است. حدود دو سال است که زندان‌های استان لرستان به زندانیان فاقد مهارت شغلی، در مدت محکومیت خود حرفه خاصی که اشتغال و درآمد زا باشد را آموزش داده تا پس از سپری شدن دوران محکومیت بتوانند، با شروع یک کسب‌وکارتازه، مسیر زندگی خود را تغییر دهند.
کشوری، مدیرکل زندان‌های استان لرستان گفت:  توانمند سازی مددجویان راهی برای ورود آنها به بازار کار است. این عزیزان می توانند دستاورد های مهارتی خود را  در بازار کار به نمایش گذاشته و  محصولات خود را به فروش برسانند تا در ایام محکومیت نیز از خانواده خود حمایت مالی داشته باشند. در این‌ میان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ،زمینه حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان را فراهم ساخته‌است و در محیط زندان‌های استان کارگاه‌های مهارت‌آموزی از جمله فرش‌بافی، خیاطی، پیرایش‌، چرم دوزی، صنایع دستی و اتومکانیک فعال هستند.
معتمدی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این دیدار گفت: در راستای ارتقا توانمندی های زندانیان و  بهبود معیشت این افراد و خانواده شان، بستری مناسب و درخور برای ارائه آموزش های فنی و حرفه ای فراهم شده است تا این عزیزان  تهدید ایجاد شده را با هوشمندی و تلاش به یک فرصت تبدیل نموده و به یادگیری یک مهارت بپردازند.
مهارت آموزی با رویکرد ایجاد اشتغال در زندان‌ها موجب کاهش آسیب‌های رفتاری و پرخطر در زندان‌ها و بازسازی شخصیتی مددجویان می‌شود.
در همین راستا، مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات مهارت‌آموزی زندانیان لرستان برگزار و ضمن معرفی افراد برتر در رشته‌های خیاطی، پیرایش‌ و چرم دوزی از آن‌ها، تجلیل شد.

گزارش تصویری

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content