مراکز شهرستانهااخبار

(۱۴۰۱/۰۵/۳۰)افتتاح نخستین آموزشگاه آزاد فناوری نرم و فرهنگی “درس رسانه” در شهرستان بروجرد

افتتاح نخستین آموزشگاه آزاد فناوری نرم و فرهنگی “درس رسانه” در شهرستان بروجرد/ هم اکنون ۵۲ آموزشگاه آزاد فعال در بروجرد در حال فعالیت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان ، به مناسبت گرامیداشت مقام شامخ شهید “محمود صارمی” و روز خبرنگار مراسمی با حضور معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه استان لرستان در بروجرد برگزار شد و نخستین آموزشگاه فناوری نرم و فرهنگی «درس رسانه» با حضور جمعی از مسئولان و خبرنگاران شهرستان بروجرد افتتاح شد.

گزارش می افزاید، محسن برنا رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۳ غدیرخم این شهرستان، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت مردمی در راستای تسهیل شرایط اشتغالزایی و صدور مجوزها در سازمان فنی و حرفه ای کشور، اظهار کرد: تا اواخر سال گذشته  محدودیت هایی در مسیر صدور مجوزهای آموزشگاه های آزاد وجود داشت و چندین سال بود آموزشگاه آزاد به بخش خصوصی واگذار نمی شد.

وی افزود: امسال با وجود تسهیل در صدور مجوزها از اواخر سال گذشته تا به امروز تعداد ۲۸ آموزشگاه آزاد موجود در بروجرد به ۵۲ اموزشگاه فعال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بیشتر فعالیت این آموزشگاه ها به خیاطی، خدمات، آرایش و پیرایش معطوف شده است، ادامه داد: در حال حاضر هر کدام از این آموزشگاه ها به گونه ای ارتقاء پیدا کرده اند که امروز خود مرکز کارآفرینی مستقل به حساب می آیند.

محسن برنا گفت: همچنین ۷۵ آموزشگاه در نوبت تایید هستند که پس از مراحل تایید فعالیت شان را آغاز خواهند کرد.

وی با اشاره به تاسیس آموزشگاه آزاد درس رسانه، اظهار کرد: دنبال ایده های نو بودیم و یکی از آموزشگاه هایی که توانستیم در شهرستان بروجرد ایجاد کنیم و جز معدود آموزشگاه هایی است که در سطح کشور فعال است، آموزشگاه آزاد فناوری نرم و فرهنگی است که موسس آن پیش قدم شد و این آموزشگاه به منظور ارتقاء سطح سواد رسانه ای در همه حوزه ها راه اندازی شده است.

در ادامه این مراسم،کلثوم دلیران موسس این آموزشگاه، افزود: آموزشگاه “درس رسانه” با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور برای نخستین بار در شهرستان بروجرد تاسیس و راه اندازی شده است.

دلیران به سرفصل های آموزشی اشاره نموده و گفت:سرفصل های تدوین شده آموزشی، شامل سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است که در فواصل مختلف و دوره های متعدد به کارآموزان ارائه خواهد شد.

گزارش می افزاید: دوره های آموزشی آموزشگاه آزاد “درس رسانه” شامل: برگزاری دوره های خبرنویسی ویژه روابط عمومی های ادارات و سازمان ها، دوره های خبرنگاری مقدماتی و پیشرفته، خبرنگاری بحران، خبرنگار ضد فساد، عکاسی خبری، طراحی و گرافیک، صفحه آرایی، موشن گرافی، گویندگی و فن بیان و …. است.

🔻گزارش تصویری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content