ملی مهارت 1401اخبار

(1401/05/04) تجلی پررونق واحد پژوهش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان، در سال جاری در واحد پژوهش اداره کل اقدامات ارزنده ای در راستای ارتقا سطح پژوهش، استاندارد نویسی و صلاحیت حرفه ای صورت پذیرفته است.

با پیگیری و تاکید معتمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان و به همت همکار ساعی و تلاشگر معصومه کوشکی کارشناس حوزه پژوهش اداره کل اقدامات زیر تا کنون انجام شده است:

1- تدوین سند حرفه :

با عنایت به اجرای سیاست های جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در زمینه تدوین استانداردهای آموزشی، برای هر گروه شغلی بزرگ، تهیه و تدوین سند حرفه ای در نظر گرفته شده است. سند حرفه مجموعه ای از استانداردها و صلاحیت های معتبر در سطح ملی است که برای احراز و ارزیابی مهارت ها و دانش افرادی که بایستی عملکردی موثر در محیط کار به نمایش بگذارند تعریف می شود. سند حرفه عالی ترین سند آموزشی یک سیستم و معیاری برای تطابق سایر اسناد می باشد.این گزارش می افزاید، تاکنون اقدامات زیر در راستای تدوین سند حرفه در این استان صورت گرفته است:

الف) انتشار سند حرفه اندودکارها، گچکارها و سیمان کارها در سامانه استاندارد مهارت به آدرس زیر:

https://rpc.irantvto.ir/sanadherfe/index/48

ب)اجرای فاز اول سند حرفه های « مربیان رانندگی» و« رانندگان کامیون و ماشین های سنگین» شامل:  ترجمه اسناد بین المللی، تهیه عناوین شغلی و نقشه مسیر توسعه شغلی

در این گزارش آمده است، در برنامه آموزشی – اجرایی سال 1401  ، تهیه و تدوین اسناد حرفه “مربیان رانندگی” با کد (5165) و “رانندگان ماشین های سنگین و کامیون ها” با کد (8332) به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان واگذار گردید. در راستای اجرای اولین گام از دستورالعمل اجرایی تهیه و تدوین اسناد حرفه، شناسایی خبرگان بازار کار صورت پذیرفت و در مورخ 18/3/1401 نخستین جلسه با دعوت از نماینده صنف و خبرگان حرفه های فوق الذکر در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان برگزار گردید.

2-تهیه و تدوین مقاله

با اطلاع رسانی ها و رایزنی های صورت گرفته، تاکنون سه مقاله در فصلنامه مهارت بارگذاری شده است و در مرحله داوری می باشد.

  • مقاله ارسال شده مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان حشمت اله معتمدی و فاطمه ترکاشوند با عنوان « فراتحلیل مطالعات انجام شده در حوزه آسیب شناسی آموزش های فنی و حرفه ای در کشور»
  • مقاله ارسال شده موسس آموزشگاه آزاد کامپیوتر ایشتار داوودحسنوند با عنوان « مطالعه موردی مدیریت و بهیود دانش در سازمان»
  • مقاله ارسال و منتشر شده سرپرست دپارتمان کشاورزی، حبیب میرزایی و الهام نظری « تأثیر سرمایه روانشناختی برکیفیت خدمات ازاه شده به مشتریان (مطالعه موردی،مدیران و کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای »

3-برگزاری پنل ها و وبینارهای تخصصی

  • برگزاری وبینار تخصصی فن بیان در سخنوری مدرس : محمد ایروانی

4-استانداردنویسی

  • تهیه و تنظیم  استاندارد قارچ شاه صدف تدوینگران امین بیرانوند و فیروز دلفان
  • ارسال استاندارد کشتکار گلخانه ای هیدروپونیک خیار تدوینگران امین بیرانوند و فیروز دلفان

♦ در تصاویر ببینید

 

اقدامات صورت گرفته در حوزه پژوهش در راستای تنظیم سند حرفه

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content