ملی مهارت 1401اخبار

(۱۴۰۱/۰۴/۳۱)حشمت اله معتمدی: نیروی انسانی ماهر، موتور محرکه اقتصاد و صنعت  و مهمترین  عامل تولید در کشور است

💠 امروز همزمان با نخستین روز از هفته ملی مهارت حشمت اله معتمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان ، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه #خرم_آباد بود و تاکید کرد: نیروی انسانی ماهر، موتور محرکه اقتصاد و صنعت  و مهمترین  عامل تولید در کشور است.

معتمدی ضمن اشاره به قرارگرفتن در هفته ملی مهارت، گفت:هفته اول مرداد ماه مصادف است با هفته ملی مهارت و ششم مردادماه روز ملی کار آفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای می باشد. که به مناسبت این هفته و این روز جا دارد از خانواده بزرگ سازمان فنی و حرفه ای به ویژه زحمات بی دریغ همه مربیان، کارشناسان وکارکنان دلسوز و زحمتکش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان که با تلاش در جبهه مهارت آموزی و مقابله با  فقر و بیکاری  مجاهدت می نمایند تشکر نمایم.

🔻اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان #لرستان به کمک ۱۹ مرکز ثابت آموزشی و ۳۴۸ آموزشگاه آزاد با بیش از ۸۰۰ مربی خصوصی و دولتی سالانه بالغ بر ۳۰،۰۰۰ نفر در بخش دولتی و خصوصی آموزش های مهارتی در بیش از ۲۰۰ حرفه  ارائه می نماید.

وی در ادامه با اشاره به جوامع هدف مهارتی در استان افزود: آموزشهای فنی و حرفه ای در استان لرستان با ظرفیتهای متنوع در بخشهای مختلف از جمله پادگانها- زندانها- روستا ها و عشایر- مراکز ثابت و سیار شهری- مراکز جوار دانشگاه کمپ های ترک اعتیاد – مراکز جوار صنایع و اصناف و کار آموزی در محیط کار واقعی دارای جامعه هدف گسترده ای می باشد که افرادی از اقشار مختلف از جمله جوانان جویای کار روستایی و شهری- زنان خانه دار، بی سرپرست- افراد آسیب دیده اجتماعی – سربازان وظیفه – دانش آموزان – دانشجویان – فارغ التحصیلان زندانیان و خانواده آنها و بسیاری دیگر هدف این آموزش ها هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان گفت: از معضلات کنونی جامعه ما، نوع فرهنگ اشتغال است. برخی از مردم ما فقط کار های دولتی و پشت میز نشینی را کار می دانند و این یک آسیب است. آموزش های فنی و حرفه ای می تواند به این تغییر نگرش کمک نماید.

معتمدی در ادامه گفت: داشتن مهارت موجب ارتقاء اعتماد بنفس و باور شخص می شود تا بتواند وارد بازار کار شود. جوانان و افراد جویای کار باید به این باور برسند که با کسب مهارت و کار و تلاش علاوه بر تامین معیشت خود می توانند به افزایش تولید نا خالص ملی و رونق اقتصادی کمک نمایند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content