اخبار ملیاخباراطلاعیه ها

(1401/04/21)سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار می کند؛ نخستین جشنواره طراحی لباس همسان مهارتی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از برگزاری نخستین جشنواره طراحی لباس همسان مهارتی در راستای فرهنگ سازی و هویت سازمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، ترغیب و تشویق طراحان مهارتی برای ارائه ایده‌ها و طرح‌های نوین جهت دست‌یابی به الگوهای نوین در مد و لباس اداری، فراهم آوردن زمینه مناسب برای کشف، بروز و ظهور استعدادها و خلاقیت‌های نو، مرتبط با پوشاک و منسوجات هویت‌دار و … را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

وی تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان متولی اصلی آموزش های غیر رسمی و به منظور ایجاد و تقویت فرهنگ و هویت سازمانی، بهره مندی از آراء جمعی و ایده های نوآورانه در طراحی لباس فرم اداری ویژه خانم ها و آقایان، از تمامی علاقه مندان و طراحان دعوت می کند تا در این جشنواره مشارکت کنند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، حفظ ارزش ها و شئونات اخلاقی کشور در طرح ارائه شده، همسو بودن و مطابقت با طرح های روز دنیا  و همخوانی با شاخص های فرهنگ عمومی و هویت بصری سازمان و جامعیت و خلاقیت و نوآوری و قابل پذیرش بودن برای همه فرهنگ ها و اقدام کشور را از شرایط و معیارهای طراحی لباس همسان مهارتی عنوان کرد.

وی خلاقیت و نوآوری در طرح، تناسب رنگ و انتخاب صحیح پارچه از امتیازات طراحی خواند و افزود: طرح های انتخاب شده توسط داوران باید قابلیت تبدیل شدن به گسترده لباس و الگوی سایزبندی شده برای سایزهای مختلف و دوخت را دارا باشد و هر طراح می تواند، سه طرح را جهت شرکت در مسابقه ارسال نماید.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اذعان داشت:  مالکیت مادی و معنوی طرح به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تعلق داشته و با ذکر نام طراح ثبت خواهد شد و سازمان به هر نحوکه صلاح بداند می تواند از طرح استفاده کند.

حسینی نیا با تأکید بر اینکه لباس باید به گونه ای طراحی شوند که از راحتی لازم برای استفاده حداقل 8 ساعت در روز برخوردار باشد، گفت: این جشنواره در دو قالب، لباس فرم سازمانی در قالب نیم تنه (بتل) مهندسی ویژه آقایان و مانتو فرم سازمانی، پوشش سر  و قد مانتو زیر زانو ویژه بانوان در نظر گرفته  شده است و پوشش سر باید به نحوی طراحی شود که روی مانتو قرار گیرد و البسه طراحی شده بایستی دارای محل درج ایتکت ( مگنتی – برچسبی ) به شکل مناسبی باشد.

            وی خاطرنشان ساخت: مقصود از لباس فرم سازمانی ، داشتن هویت سازمان آموزش فنی و حرفه ای در قالب بهره گیری از رنگ ، نشان سینه و…. می باشد .

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه به طرح اول لوح تقدیر و یک سکه تمام بهار آزادی تعلق خواهد گرفت، افزود: متقاضیان میتوانند از تاریخ 10/4/1401 لغایت روز چهارشنبه 27/4 /1401 آثار خود را ارسال کنند و همچنین از طرح های دوم و سوم نیز به نحو مقتضی تقدیر می شود .

حسینی نیا در پایان اظهار داشت: طرح های ارسالی تا پایان تیر ماه 1401 داوری شده و نتایج مسابقه از طریق وبسایت و سایر کانال های اطلاع رسانی سازمان اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش متقاضیان میتوانند جهت شرکت در مسابقه، آثار خود را در قالب فایل pdf و یا فایل JPG  به ابعاد 300 dpi به آدرس https://irantvto.ir/index.aspx?siteid=1&&siteid=1&&siteid=1&pageid=17569 ارسال نمایند.

لازم به ذکر است که تهیه عکس از لباس دوخته شده مدنظر نبوده و آثار ارسالی صرفاً باید در قالب طرح تهیه شده باشند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content