اخبار

(۱۴۰۱/۰۳/۳۱)اجرای دوره‌های مهارتی با رویکرد مشاغل نوظهور و دانش بنیان با همکاری پارک علم و فناوری

اجرای دوره‌های مهارتی با رویکرد مشاغل نوظهور و دانش بنیان با همکاری پارک علم و فناوری
نشست هم‌اندیشی معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای و معاون پارک علم و فناوری استان لرستان در راستای اجرای دوره‌های آموزشی مشترک امروز در دفتر معاونت آموزش این اداره‌کل با حضور کارشناسان این حوزه، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان: در ابتدای جلسه کوشکی کارشناس حوزه پژوهش و برنامه‌ریزی، ظرفیت ها و پتانسیل‌های آموزشی و مهارتی این اداره‌کل را بیان نمود.
در ادامه، تیموری معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی با بیان توضیحاتی درباره زمینه‌های همکاری مشترک بین دو مجموعه، گفت: بهتر است ظرفیت و شرایط شرکت‌های دانش بنیان و فناور در بازدید میدانی مورد بررسی قرار گیرد، تا زمینه اجرای دوره‌های آموزشی در قالب استانداردهای مهارتی با رویکرد مشاغل نوظهور و دانش بنیان (طرح نخلستان )فراهم گردد.

در ادامه حسنوند معاون پارک علم و فناوری استان لرستان، ضمن ابراز خرسندی از توسعه همکاری های مشترک، نکاتی را پیرامون فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور و ظرفیت‌های موجود در سطح استان، بیان کرد.
در پایان این جلسه، مقرر شد پس‌از معرفی رابطین مشترک بین دو مجموعه، پیگیری مصوبات جلسه و نیز برگزاری وبینار و پنل های تخصصی با اجرای فناورانِ پارک علم و فناوری در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان: در طرح نخلستان که به تازگی به تصویب و تایید وزارت علوم قرار گرفته است، دوره های مهارتی خاص ِدانشجویان، درقالب ۱۸ واحد و ۵۰۰ ساعت آموزش تعریف می شود و هر دانشجو مهارت های مرتبط با رشته دانشگاهی خود را می آموزد، از جمله این دوره ها، مهارت‌های فناوری اطلاعات (IT) است، که در کشور ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در این زمینه وجود دارد.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content