اخبار ملیاخبار

(1401/03/23)معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: تبدیل شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به یک زنجیره اشتغال

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه هم اندیشی این شورا بر تبدیل شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به یک زنجیره اشتغال تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا، دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه مهارت‌آموزی، بیان داشت: تربیت دانش آموزان و رقم زدن آینده و سرنوشت شغلی آنان، مسئولیت خطیری است که در این شورا به عهده گرفته ایم که می توانیم با هم افزایی و دوری از موازی کاری به این مهم دست یابیم.

وی اشتغال و مهارت را نقطه عطف شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی برشمرد و گفت: وظیفه و هدف مشترک اعضای این شورا آماده کردن افراد برای ورود به بازارکار می باشد که می توانیم با انسجام و یک برنامه کلان این رسالت خطیر را به سرانجام برسانیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تأکید بر تقسیم کار در شورا، اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه باید در فرآیند هدایت تحصیلی ۵۰ درصد از دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه ای سوق داده شوند که به علت نبود امکانات و تجهیزات لازم در حال حاضر ۳۴ درصد از این هدف محقق شده است.

وی با اشاره به یک و نیم برابری جمعیت غیرفعال نسبت به جمعیت فعال اقتصادی، تصریح کرد: در آینده ای نزدیک با افرادی بدون آموزش، بدون شغل و بدون مهارت مواجه می شویم که باید برنامه ریزی کلانی جهت سرنوشت شغلی آنها داشته باشیم.

حسینی نیا، با اشاره به پیش‌بینی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از وضعیت کار در سال 2030، اذعان داشت: وضعیت کار در جهان آینده حاکی از این است که نیمی ‌از کارها و ماهیت شغل‌ها در آینده تغییر می کند و به این واسطه، با حجم وسیعی از مشاغل نو مواجه می شویم که نیازمند کسب مهارت در آن می باشیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود بر هم افزایی دستگاه های زیرمجموعه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی دبیرخانه تکمیل زنجیره اشتغال تا حصول نتیجه که همان اشتغال مولد است، تأکید کرد.

در ادامه جلسه حمیدرضا ثابت نژاد، مسئول شورای عالی مهارت با اشاره به اهمیت شورای عالی نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی در تربیت نیروی توانمند و به دنبال آن جامعه با مهارت، توضیحاتی مبسوطی در خصوص تکالیف قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی ارائه کرد.

بر اساس این گزارش جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی و دبیرخانه شورا با حضور امانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، صالحی دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، کریمی بیرانوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و رعیتی فرد، معاون روابط کار وزارت متبوع برگزار شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content