اخبار

(۱۴۰۱/۰۳/۰۳)مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان: توانمندسازی مهارتی جوانان نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و زدودن فقر از جامعه دارد

🔸حشمت‌اله معتمدی در نشست هم‌اندیشی با تسهیلگران محلات شهرستان خرم‌آباد با تاکید بر ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی بین اقشار مختلف جامعه،بیان کرد : توانمندسازی مهارتی جوانان وتحقق رسالت آموزشی فنی و حرفه‌ای با فراهم نمودن زمینه اشتغال، شرایط زدودن فقر و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه را به‌همراه خواهد داشت.
🔹معتمدی تصریح کرد: دفاتر تسهیلگری بهتر است آموزش‌های مهارتی مورد نیاز هر محله را براساس نیاز منطقه و بازار کار شناسایی نمایند، تا ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با محوریت نیازسنجی منطقه صورت پذیرد.
🔸معتمدی در ادامه گفت: مهارت‌آموزی با محوریت نیاز بازار کار باعث تقویت انگیزه و افزایش توانایی فرد در ایجاد اشتغال، خواهد شد.
🔹مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان در ادامه با اشاره به شروع به کار دپارتمان کارآفرینی و فناوری اطلاعات، افزود: افراد مهارت دیده پس‌از دریافت گواهینامه های مهارتی می‌توانند با حضور در دوره‌های مشاوره و هدایت شغلی و استارت‌آپ های کسب‌وکارهای بروز جامعه، با آگاهی و بینش دقیق‌تر وارد بازار کار شده و یا کارآفرینی نمایند.
🔸 در ادامه کارشناسان دفاتر تسهیلگری این شهرستان، ضمن تقدیر از دوره‌های مهارتی برگزار شده که منجر به ایجاد شغل و افزایش انگیزه در منطقه شده، خواستار برگزاری مهارت‌های بازار محور ویژه بانوان در مناطق حاشیه‌نشین، که با ایجاد کسب‌وکار، رونق اقتصادی خانوار را به‌دنبال خواهد داشت،شدند.
🔹گزارش می‌افزاید: کارشناسان دفاتر تسهیلگری با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم در مناطق حاشیه‌نشین و عدم توانایی در پرداخت هزینه‌، خواهان اجرای دوره‌های مهارتی به‌صورت کاملاً رایگان شدند.
🔸🔹درپایان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان، قول مساعد داد وافزود: با گسترش همکاری ها با سایر دستگاه‌های اجرایی و به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های این اداره‌کل، در راستای ارائه آموزش‌های بروز و بازار محور، زیر نظر نیروهای متخصص و به‌صورت رایگان یا با حداقل هزینه، با تمام توان پیشرو خواهیم بود.

در پایان این نشست، حاضرین از نمایشگاه کارآموزی و زنان سرپرست خانوار تبصره ۷۵ بازدید نمودند.

این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۳:۳۰ تا پایان وقت اداری روز پنج شنبه پنجم خرداد ماه در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران خرم آباد، انتهای خیابان رازی، بلوار مهارت، پذیرای عموم علاقه مندان خواهد بود.

🔻گزارش تصویری

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content