اخبار ملیاخبار

(1401/02/31)هدیه کارآفرینانه رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور به نازنین

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در حاشیه سفر به شیراز با ” نازنین” ،دختر نابینا و ناشنوایی برخورد کرد که علیرغم تحصیلات عالی دانشگاهی مهارت‌های ویژه‌ای را نیز کسب کرده و همین مساله باعث شد این مقام مسئول هدیه‌ای کارآفرینانه به او بدهد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا،معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سفر به شیراز از بخش زنان مرکز تخصصی مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای در این شهر بازدید کرد.

 در حاشیه این بازدید،حسینی نیا با دختری بنام ” نازنین ”  ۲۷ ساله برخورد کرد و نابینا و ناشنوا بودن این دختر توانمند شیرازی که انواع مهارت‌های تخصصی و آکادمیک دانشگاهی را علیرغم داشتن معلولیت فراگرفته بود نظر وی را جلب کرد.

 همین مساله موجب شد که رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تامین محل کار این بانوی شیرازی را جهت آموزش و الگوسازی برای توانمندسازی سایر معلولین شیرازی را وعده دهد.

 جمیله آفریده ،مادر نازنین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دخترم ۲۷ سال سن دارد و اولین دانشجوی ایرانی است که علیرغم داشتن معلولیت نابینایی و ناشنوایی مطلق موفق به گرفتن مدرک دانشگاهی کارشناسی فرش دستباف را با معدل بالا اخد کرده است.

 وی که همین یک فرزند را دارد، ادامه داد: نازنین موفق شده علیرغم خط بریل با خط فارسی نیز بنویسد.

 آفریده اضافه کرد: دخترم مهارت‌های صنایع دستی ازجمله فرش،سفال،بافندگی دستی و ماشینی را نیز فرا گرفته است.

 وعده رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به نازنین

 معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: توانمندی این دختر نابینا و ناشنوای شیرازی که معلولیت مانعی برای او نشده ستودنی است.

 غلامحسین حسینی نیا افزود: الگوسازی این افراد در سطح جامعه که با وجود معلولیت موفق به کسب موفقیت‌های ویژه شده اند در سطح استان و کشور باید انجام شود.

 وی ادامه داد: این سازمان یک آموزشگاه آزاد فنی حرفه‌ای ویژه معلولین و نابینایان با تجهیزات مورد نیاز برای نازنین تاسیس خواهد کرد.

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اظهار کرد: در این آموزشگاه آزاد که برای نازنین تاسیس خواهد شد آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی به سایر معلولین و نابینایان با استفاده از تجربیات نازنین و خانواده وی انجام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content