اخبار ملیاخبار

(1401/02/26)سنجش مهارت شاغلین بخش حمل و نقل جاده ای در کشور

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، از سنجش مهارت شاغلین بخش حمل و نقل جاده ای در کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ علی حسین شهریور هدف از سنجش مهارت شاغلین حوزه حمل و نقل را افزایش ایمنی سفر و سهولت جابجایی بار و مسافر و به منظور ارتقا سطح دانش تخصصی و مهارتی رانندگان عمومی حمل ونقل جاده ای، برشمرد.

وی با بیان اینکه مرحله نخست سنجش مهارت رانندگان در اردیبهشت سال ۱۴۰۱، بیان داشت: مرحله اول سنجش مهارت شاغلین بخش حمل و نقل جاده ای در ۶ عنوان استاندارد مهارت راننده اتوبوس برون شهری، راننده سواری کرایه برون شهری، راننده مینی بوس برون شهری، راننده وانت حمل و نقل کالای برون شهری، راننده کامیون حمل و نقل کالای برون شهری و راننده کامیونت حمل و نقل کالای برون شهری در کشور برگزار می شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت افزود: با توجه به میزان پراکندگی و حجم حمل و نقل کالا و مسافر در کشور مرحله اول سنجش مهارت شاغلین حمل و نقل جاده ای در اردیبهشت ۱۴۰۱ با ۷۲۹۴ نفر متقاضی شرکت در آزمون برنامه ریزی شده است.

وی تأکید کرد: آزمون سنجش دانش (کتبی) الکترونیکی از روز ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در مراکز سنجش الکترونیکی انجام می شود و متقاضیانی که حد نصاب نمره قبولی در آزمون های کتبی را اخذ می کنند، می توانند در آزمونهای عملی که با همکاری ادارات راهداری و حمل ونقل جاده ای در استانها برنامه ریزی و اجرا می شود، شرکت کنند.

شهریور با بیان اینکه به رانندگانی که در آزمون شرکت می کنند، گواهینامه مهارت شغلی اعطا خواهد شد، افزود: گواهینامه صادره ملاک احراز مهارت شغلی برای ورود به عرصه فعالیت حمل و نقل جاده ای در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و دریافت کارت هوشمند رانندگی خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content