مراکز شهرستانهااخبارخرم آباد

(۱۴۰۱/۰۱/۱۸)مهارت ‌آموزی موجب ایجاد انگیزه، امید به زندگی و اشتغال زندانیان پس از رهایی است

🔻 *مهارت ‌آموزی موجب ایجاد انگیزه، امید به زندگی و اشتغال زندانیان پس از رهایی است*
✔️ برگزاری کلاس های آموزشی- مهارتی ویژه بانوان زندانی شهرستان خرم آباد زیر نظر مرکز آموزش فنی و حرفه ای  شماره ۲ خواهران این شهرستان با تدریس مربی توانمد الهام صفایی در حال برگزاری است.
🔹مرادی سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان خرم آباد، هدف از ارائه  آموزش های مهارتی به زندانیان را ایجاد انگیزه، امید به زندگی و اشتغال آنان پس از رهایی از حبس عنوان کرده و گفت: مهارت ‌آموزی راه‌حل مناسب و موثری برای کاهش بیکاری در جامعه می‌باشد.
🔷️ به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان: جامعه هدف در این آموزش ها زندانیان هستند و امید است با همکاری مدیر کل، معاونین و انجمن های حمایتی، شرایطی فراهم شود تا زندانیان در این دوره ها حضور یابند و به سمت کاستن از آسیب برویم.
🔹رئیس مرکز خواهران در ادامه گفت:  کاهش آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی، ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و جلوگیری از گرایش به اعتیاد، بزهکاری و بازگشت مجدد زندانیان به زندان از دیگر اهداف مهم ارائه آموزش‌های مهارتی به این قشر آسیب دیده است.
🔹مرادی افزود: از آنجایی که آموزش های فنی و حرفه ای رابطه تنگاتنگی با اشتغال دارد، این آموزش ها می تواند به زندانیان هویت ببخشد. وی نقش آموزش مهارتی در اصلاح و تربیت زندانیان مهم و بی بدیل دانست.
وی در پایان ضمن اشاره به عملکرد این مرکز در آموزش های ارائه شده در رشته های نقاشی روی سفال، نقاشی روی پارچه و شمع سازی اذعان داشت : در سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۶۰۰ نفر ساعت آموزش در زندان برگزار نموده و با شروع سال ۱۴۰۱ علاوه بر ادامه کلاس های آموزشی سال قبل، اقدام به تعریف دوره و رشته های جدید مورد تقاضا برای بانوان آسیب دیده شهر خرم اباد نموده است.


🗓️۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۱
⚙️روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان
🆔@maharat_lornews
www.lorestan-tvto.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content