مراکز شهرستانهااخباردلفان

(۱۴۰۱/۰۱/۱۸)بازدید سرزده نماینده ولی فقیه، فرماندار و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان دلفان از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران این شهرستان

🔹 در بازدید روز چهارشنبه توسط مسئولین مذکور، ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته تا کنون؛ و بازدید از قسمت های مختلف آن مرکز، مسائل و مشکلات از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

🔹 اصغر قهرمانی فرماندار شهرستان دلفان ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اشتغال آفرینی و در راستای اجرای شعار سال مبنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین، تاکید کرد: ارائه آموزش های مهارتی با محوریت اشتغال، گسترش مهارت های عمومی در سطح شهرستان و حمایت از تولید کننده قطعا نقش بسزایی بر ایجاد اشتغال پایدار و کسب و کار در جامعه ایفا خواهد کرد.
🔹️در ادامه حیدری رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران این شهرستان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مرکز ، گفت: در حال حاضر با گسترش کارگاه‌های آموزشی این مرکز به ۵ رشته مورد تقاضای بازار شامل: فرش‌بافی، خیاطی، گلیم‌بافی، چرم دوزی و کارگاه رایانه، بانوان علاقه‌مند می‌توانند پس‌از گذراندن دوره‌های آموزشی رایگان، با دریافت گواهینامه های مهارتی، حرفه مورد نظر خود را با حداقل سرمایه، ایجاد نمایند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، پیش‌ از این تنها ۲ رشته فرش‌بافی و خیاطی در این مرکز آموزش داده می‌شد، که با عنایت به نیازسنجی انجام‌شده و تجهیزات موجود، ۳ حرفه جدید گلیم‌بافی، چرم دوزی و رایانه نیز راه اندازی و اجرا و بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گرفته‌است.
در ادامه گزارش آمده است: یقیناً این حرفه‌های مهارت محور، کم سرمایه و ارزان، در رونق بازار کسب‌ و کار ویژه بانوان شهرستان دلفان بسیار مؤثر و حائز اهمیت خواهد بود.


🗓 ️۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۱
🏢مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان دلفان
⚙️روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان
🆔@maharat_lornews
www.lorestan-tvto.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content