اخبار ملیاخبار

(۱۴۰۱/۰۱/۱۷)در راستای توسعه مهارت های فرهنگی و اجتماعی؛ آیین نامه شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ابلاغ شد

از سوی غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آیین نامه شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان در راستای توسعه مهارت های فرهنگی و اجتماعی؛ در کنار مهارت های تخصصی برای اجرا ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رئیس شورای هماهنگی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان در این خصوص گفت: با عنایت به اهداف و مأموریت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در خصوص مهارت‌افزایی اقشار مختلف جامعه، ضروری است که در کنار مهارت‌های تخصصی به مهارت فرهنگی و جنبه‌های اجتماعی آن نیز به نحو مطلوب توجه شود.

محمد جامه بزرگی، تصریح کرد: در همین راستا، آیین نامه شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با هدف توسعه، هدایت و نظارت بر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در چارچوب اهداف، وظایف و تشکیلات، تشکیل آیین‌نامه اجرایی آن از سوی رئیس سازمان ابلاغ شد.

به گفته وی، تعمیق و گسترش فرهنگ و مبانی ارزشی اسلامی – ایرانی در مأموریت ها، راهبردها، سیاست ها و برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سیاست گذاری، ساماندهی، هدایت و ایجاد هماهنگی و همسویی بین واحدهای متولی در برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی سازمان از جمله اهدافی است که این شورا دنبال می کند.

رئیس شورای هماهنگی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان افزود: همچنین ترویج فرهنگ مهارت آموزی پایدار، مسئولیت‌پذیری اجتماعی، مشارکت‌پذیری و کار گروهی، ترویج و ارتقای اخلاق حرفه‌ای و فرهنگ کار و تلاش، معرفی نقش و اهمیت آموزش های مهارتی در اشتغال و بهره وری جامعه و ارتقای روحیه نشاط، همدلی و مهرورزی بین کارکنان از دیگر اهداف این شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است.

شایان ذکر است این آیین‌نامه در 4 ماده و 10 تبصره در تاریخ 1400/12/12 به تأیید رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور رسیده و از زمان ابلاغ لازم‌الاجرا است و بازنگری آیین نامه به طور سالانه الزامی می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content