اخبار ملیاخبار

(1401/01/10)در همایش بین‌المللی توسعه و رقابت پذیری شرکت‌ها مطرح شد: توسعه همکاری های ایران و هند در گسترش مهارت آموزی و کارآفرینی در جهت تاب آوری اقتصادی بنگاه های اقتصادی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در همایش بین‌المللی توسعه و رقابت پذیری شرکت‌های خرد، کوچک و متوسط اقتصادی توسعه همکاری های کشورهای ایران و هند در گسترش مهارت آموزی و کارآفرینی در جهت تاب آوری اقتصادی بنگاه های اقتصادی را بسیار موثر برشمرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دهلی نو، غلامحسین حسینی نیا در این همایش دو روزه که با حضور کشور‌های مختلف از جمله ایران در دهلی نو آغاز شد، گفت: این همایش کمک می‌کند با همفکری یکدیگر راهکار مناسبی برای کاهش پیامد‌های نامطلوب همه گیری کرونا بر شرکت‌های خرد، کوچک و متوسط اتخاذ شود.

وی با اشاره به تجارب مفید هند در راه اندازی و توسعه این نوع شرکت‌ها افزود: بهره گیری دو کشور از توانایی‌ها و مهارت‌های یکدیگر می‌تواند به توسعه ورشد اقتصادی طرفین منجر شود.

بر اساس این گزارش، در این همایش دوروزه قرار است مسئولان، فعالان اقتصادی، سیاستگذاران و اساتید دانشگاه‌های ایران، هندوستان، ازبکستان، بنگلادش و رواندا در پایتخت هند، دیدگاه‌ها و جدیدترین یافته‌های خود را به بحث وتبادل نظر بگذارند.

کارآفرینان، دانشگاهیان، سیاست‌گذاران، رهبران صنعت، رهبران فکری، اتاق‌های تجاری، انجمن‌های صنعتی، استارت‌آپ‌ها، سازمان‌های اجتماعی و گروه‌های خودیاری از هند و چهار کشور دیگر در این اجلاس حضور دارند.

شرکت کنندگان در مورد موضوعاتی مانند چالش‌ها و فرصت‌ها در بخش شرکت‌های خرد، کوچک ومتوسط در بحبوحه همه‌گیری کرونا، نقش شتاب‌دهنده‌ها در رشد شرکت‌های کوچک و متوسط، نقش سیاست‌های کمک‌کننده و خدمات توسعه کسب‌وکار غیر مالی در رقابت‌پذیری این شرکت‌ها بحث و تبادل نظر می‌کنند.

* شرکت‌های خرد، کوچک ومتوسط کلید توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور‌ها

نارایین رانی، وزیر شرکت‌های خرد، کوچک و متوسط هند در این همایش تأکید کرد: شرکت‌های خرد، کوچک ومتوسط کلید توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور‌ها هستند. باید تحقیقات در این زمینه افزایش یابد و سیاست‌های مناسبی تنظیم شود تا مشکلات واردات و صادرات برای این واحد‌های تولیدی برطرف شود.

* فناوری‌ها و مهارت‌های علمی کشور ایران در زمینه اشتغال زایی

سونیل شوکلا، مدیر کل موسسه توسعه کارآفرینی هند نیز با اشاره به همکاری‌های ۱۵ساله ایران و هند در زمینه کارآفرینی و اشتغالزایی اظهار داشت: ایران دارای فناوری‌ها و مهارت‌های علمی فراوانی است ما باهم می‌توانیم زمینه کارآفرینی و اشتغالزایی را افزایش دهیم.

آموزش مربیان کارآفرینی و راه اندازی باشگاه کارآفرینان جوان در دو کشور از مهمترین محور‌های همکاری ایران و هند از پانزده سال پیش تا کنون است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content