اخبار

(۱۴۰۰/۱۲/۲۵)افزایش مهارت نانوایان؛کاهش هدررفت سرمایه

🔻 افزایش مهارت نانوایان؛کاهش هدررفت سرمایه

🔹با توجه به اینکه فعالان هر رشته بالاخص حوزه تغذیه، باید از طریق دریافت آموزش، اطلاعات علمی و مهارت افزایی، به منظور دستیابی به اهدافی همچون: تائید و تثبیت آموخته های درست و پاکسازی اطلاعات غلط، آشنائی با سیاست های جدید دولت در حوزه آرد و نان، بروز رسانی اطلاعات علمی و فنی نانوایان و بازرسان و نیز اصلاح الگوی مصرف و  بهینه سازی در پخت نان های سنتی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان در راستای رسالت آموزشی خود اقدام به برگزاری دوره های مهارت آموزی و مهارت افزایی پخت نان، ویژه خبازان سطح استان نموده است.

🔹به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان: طی نیازسنجی انجام‌شده در سطح استان، نیاز به برگزاری دوره های مهارتی با محوریت افزایش کیفیت نان‌ و در نتیجه کاهش ضایعات حاصل از پخت نان، و رضایت مصرف کننده ها در دستور کار قرار گرفت.

🔴 با همت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک  شهرستان خرم‌آباد، و زیر نظر مربی توانمند و خبره کشوری در رشته صنایع غذایی، “مهندس علی یاراحمدی”؛ دوره‌های ویژه آموزش خبازان سطح استان در حال برگزاری است.

🔹 این گزارش می‌افزاید؛ ازآنجاکه سه ضلع مثلث تولید نان با کیفیت، شامل: کیفیت آرد، مهارت نانوا و شرایط پخت می باشد، در این دوره آموزش پخت نان، فرد با مهارت های لازم در آردشناسی، تهیه خمیر، نحوه استفاده از مخمرها برای تولید خمیر با کیفیت، تشخیص میزان زمان لازم برای فرآوری خمیر، تنظیمات دما محیط و تنور آشنا می شود.
شایان ذکر است؛ مهارت آموز، پس از پایان آموزش های تئوری، بصورت کاملا عملی، مهارت آموزی در محیط واقعی یک کارگاه تولید نان، آموزش خواهد دید.
همچنین در این گزارش آمده است؛ تاکنون این دوره های مهارتی با همکاری اتاق اصناف، جهاد کشاورزی، اتحادیه خبازان و فرمانداری در سطح شهرستان های خرم آباد و ازنا به همت مراکز آموزش فنی و حرفه ای این دو شهرستان، برگزار شده است.

💠”محمدرضا فاتحی” سرپرست فرمانداری شهرستان ازنا نیز از دوره های در حال برگزاری ویژه این شهرستان بازدید و خواستار استمرار دوره های مهارتی مورد نیاز این شهرستان گردید.

🔺️گزارش می افزاید: علاقه مندان به حضور در این دوره های مهارتی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان محل سکونت خود مراجعه و بصورت رایگان مهارت لازم را کسب نمایند.

گزارش تصویری

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content