اخبار ملی

(بیست و هفتم بهمن ماه۱۴۰۰)در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان عنوان شد: دانشگاه تنها مسیر پیدا کردن شغل نیست

حسینی نیا گفت: دانشگاه تنها مسیر خوشبختی و یافتن شغل نیست و دانش آموزان می‌توانند قبل از ورود به دانشگاه مهارت مورد علاقه‌ی خود را بیاموزند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان ، غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: برنامه‌ای برای مهارت آموزی دانشجویان به نام آموزش «هیبریدی مهارتی» طراحی شده تا دانشجویان فارغ التحصیل و یا در حین تحصیل علاوه بر رشته تحصیلی خود مهارت جدیدی نیز آموزش ببینند. حسینی نیا همچنین برای دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه  دوره آموزش مهارت آموزی به نام تابستان مهارتی در نظر گرفته شده است.

به گفته حسینی نیا دانش آموزان و دانشجویان با ۵۴۰ ساعت آموزش استاندارد در قالب ۱۸ واحد درسی در سه ترم تحصیلی ارائه خواهد شد و پس از بازنگری برنامه درسی، وارد مرحله اجرایی می‌شود و دانشجویان می‌توانند مهارت دیگری یاد بگیرند تا در صورت عدم شاغل شدن در رشته تحصیلی خود، با مهارتی که دارند کسب درآمد کنند.

وی گفت: در سازمان فنی و حرفه ای سعی داریم افرادی که در کنکور قبول نشده‌ و انتخاب رشته نکرده اند را به سمت مهارت آموزی هدایت کنیم تا بتوانند برای آینده خود برنامه ریزی کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content