اخبار

( بیست و نهم دی ماه ۱۴۰۰)کاهش آسیب های اجتماعی بالاخص در بخش روستایی شهرستان رومشکان، با ترویج فرهنگ مهارت آموزی امکان پذیر است

کاهش آسیب های اجتماعی بالاخص در بخش روستایی شهرستان رومشکان، با ترویج فرهنگ مهارت آموزی امکان پذیر است

در جلسه معاون فرماندار شهرستان رومشکان با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان،وحید بازوند با اشاره به نرخ بالای بیکاری در سطح این شهرستان بیان کرد: مهمترین عامل در بیکاری جوانان پویا و دارای مدارک تحصیلی این شهرستان فقدان مهارت است.اگر میخواهیم در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی بالاخص در بخش روستایی گام برداریم نخستین گام ترویج فرهنگ مهارت آموزی ست.
وی در ادامه با اشاره به شعار امسال که به فرموده مقام معظم رهبری،تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامیده شده است، گفت: تولید و گام نهادن در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت جهت رونق اشتغال و کار آفرینی بدون آموزش های مهارتی امکان پذیر نمی باشد.
باوزند در ادامه تاکید کرد :این شهرستان دارای ظرفیت بسیار خوبی در حیطه مهارت آموزی و کارآفرینی ست و تاکنون آموزشهای فنی و حرفه ای ارائه شده در تیم های سیار در امر ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر بوده است.
وی در پایان صحبتهای خود ضمن تقدیر از فعالیت های آموزشی ارائه شده تا کنون، جهت هرگونه اقدام در توسعه فرهنگ مهارت آموزی و گسترش آموزشهای مهارتی اعلام آمادگی کرد.
در پایان حشمت اله معتمدی اظهار داشت: این اداره کل قصد دارد، با همکاری بخش خصوصی و تقویت و استفاده از ظرفیت های آموزشگاه های آزاد این شهرستان و نیز با جذب تسهیلات نهادهای حمایتی اقدام به راه اندازی یک شعبه مرکز آموزشی جهت ارائه آموزشهای نوین و بروز، نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content