اخبار

(بیست و نهم دی ماه ۱۴۰۰)حجت‌الاسلام و المسلمین مبلغی: نظام آموزشی ما بایستی براساس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بنا نهاده شود

حجت‌الاسلام و المسلمین مبلغی: نظام آموزشی ما بایستی براساس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بنا نهاده شود

امروز و در حاشیه بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان کوهدشت ، نماینده مردم شهرستان کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از آموزش‌های مهارتی ارائه‌شده تاکنون، بیان کرد: معضل اصلی امروز جامعه ما بیکاری است و برای حل این مشکل بایستی نظام آموزشی براساس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و در نتیجه افزایش مهارت جویندگان کار پایه‌ریزی شود.
وی در ادامه گفت: جوانان جویای کار جهت ایجاد اشتغال مولد و هدف‌دار بایستی ابتدا در یک حرفه ماهر شوند و در ادامه بتوانند با دریافت تسهیلات کم‌بهره وارد بازار کسب‌وکار شوند و این مهم از طریق ارائه آموزش‌های مهارتی علمی و عملی با محوریت ایجاد فرصت‌های شغلی امکان‌پذیر خواهد بود.
حجت‌الاسلام و المسلمین مبلغی، جایگاه اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان در ترویج مهارت‌آموزی در سطح استان بسیار مهم دانست و افزود: متأسفانه تاکنون این اداره‌کل مورد کم‌توجهی قرار گرفته،درصورتی‌که بخواهیم در جهت کاهش بیکاری در سطح جامعه گام برداریم بایستی در گام نخست اعتبارات آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افزایش یابد تا بتوان ضمن تجهیز و به‌روزرسانی امکانات موجود با ارائه آموزش‌های مهارتی نوین افراد متخصص و ماهر را جهت ورود به بازار کار تربیت نمود.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های حوزه کشاورزی، دامپروری و گیاهان دارویی اذعان کرد:ایجاد مرکز تخصصی کشاورزی استان لرستان در شهرستان کوهدشت امتیاز ویژه‌ای محسوب می‌شود، که بهره‌برداری کامل و اجرای آموزش‌های مهارتی با محوریت نیازسنجی منطقه بایستی تسریع گردد.
در ادامه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان به بیان معضلات، مشکلات و کمبودهای مراکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان پرداخته و اظهار داشت:هم‌اکنون ۸ کارگاه ثابت و دو کارگاه سیار شهری در این شهرستان و دو کارگاه سیار نیز در شهرستان رومشکان در حال فعالیت هستند که ایجاد یک شعبه در شهرستان رومشکان مورد نیاز و در دست اقدام است که ادامه روند احداث، نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه در این بخش است.
وی در ادامه ضمن اشاره به تسهیل روند دریافت پروانه تاسیس آموزشگاه‌های آزاد،بیان کرد:
تاکنون مجوز فعالیت ۸۳ آموزشگاه آزاد در سطح این دو شهرستان صادر شده که جمعا با احتساب ۴۷ آموزشگاه فعال موجود تعداد آموزشگاههای آزاد به ۱۳۰ مورد ارتقا خواهد یافت.
معتمدی در پایان گفت :امیدواریم با توجه ویژه مسئولین سیاسی استان و تخصیص اعتبارات مورد نیاز بتوانیم در راستای پرورش نیروی متخصص ماهر مورد نیاز بازار کار گام‌های مؤثری برداریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content