تور مجازی کار آفرینی

(نوزدهم آبانماه 1400)نشست هم اندیشی بانوان کارآفرین استان لرستان

این جلسه که نوزدهم آبانماه در سالن جلسات اتاق بازرگانی ، به ریاست مدیرکل اموربانوان استانداری لرستان و باحضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان،رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم آباد،رئیس کانوان بانوان بازرگان استان و بانوان کار،رین استان برگزار شد .

در این نشست بانوان کارآفرین به بیان مشکلات و معضلات پیش روی مشاغل خانگی و کارآفرینی پرداخته و یکی از نکات اصلی را نبود نیروی ماهر کار معرفی نمودند.

در ادامه میترا ابراهیمی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان کرد :امروزه کمبود نیروی ماهر کار در مشاغل خانگی باعث شده که بسیاری ازاین مشاغل  منجر به ایجاد کارگاه های کارآفرینی نشوند.که یکی از دلایل عمده آن توجه به مدرک گرایی و گریز از مهارت آموزی است و این درحالی است که خانواده بعنوان بنیان جامعه می تواند با بالا بردن سطح مهارت اعضای خود کار و حرفه مخصوص به خود را ایجاد و با توسعه و رونق کارگاههای کارآفرینی منجر به رونق اقتصاد خانواده و جامعه گردد.

ابراهیهی در ادامه با اشاره به توجه ویژه دولت به گسترش بخش خصوصی تاکید کرد :این اداره کل آمادگی کامل خود را جهت افزایش تعاملات و همکاری بیشتر با کلیه بخشهای خصوصی و کارآفرینی اعلام داشته ،ما می توانیم با اعطای مجوزهای آموزش در محیط کارواقعی هر کارگاه آفرینی را تبدیل به یک کارگاه آموزش مهارت علمی و عملی نماییم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content