اخبار ویژهاخبار ملیاخبار

(پانزدهم تیرماه 1400)هم اندیشی مدیران زن سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای چهار محال و بختیاری

نخستین” هم اندیشی مدیران زن سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور” روز 14 تیر 1400 با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مدیران کل استان های کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان و معاونت هماهنگی امور عمرانی استاداری استان در اداره کل فنی و حرفه ای چهار محال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان، ناهید مسلمی  اظهار داشت: حضور زنان در پست های مدیریتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نشان از درایت و تجربه حرفه ای ریاست محترم سازمان دارد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هدف از این نشست را تبادل تجربیات حرفه ای در حوزه های مختلف عنوان نمود.
وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بخش کوچکی از نظام بزرگتر آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی و به دنبال آن نظام اشتغال و اقتصاد در جامعه است.
مسلمی در ادامه افزود: تحولات فناوری، عمل روندهای موثر بر دنیای کار را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تغییرات اساسی در حوزه اشتغال از جمله چند حرفه ای بودن افراد متقاضی کار به وجود آورده است.
وی لازمه دارا بودن چند مهارت در یک نیروی کار را  توسعه شایستگی های نرم و مهارت های غیر فنی در افراد دانست و افزود: شایستگی های نرم به عنوان برتری انسان بر ربات ها در بازار کار مطرح می باشد.
ناهید مسلمی بیان نمود: در ششم مرداد 1400 برای نخستین بار مسابقات ملی مهارت با مشارکت و حضور سایر مراکز آموزشی از جمله دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه آزاد، مدارس سما، مدارس کار و دانش، هنرستان ها، دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها برگزار خواهد شد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: در حوزه استاندارد نویسی تغییراتی مبتنی بر معیار عملکرد ایجاد شده است و دو هزار عنوان استاندارد با همین رویکرد و بر اساس نیاز روز جامعه تدوین شده است که به زودی از طریق سایت آموزش فنی و حرفه ای در دسترس عموم قرار می گیرد.
به گفته وی در حوزه سنجش سالانه یک میلیون و پانصد هزار نفر مورد سنجش قرار می گیرند که لازم است در این زمینه نیز تغییرات اساسی به وجود آید.

روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان

🆔 @Maharat_lornews

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content