اخبار

(1400/03/12)تاکید مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار لرستانی

🔰توانمندسازی زنان سرپرست خانوار لرستانی

🔹مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان بر لزوم مهارت‌آموزی به زنان سرپرست خانوار این استان تأکید کرد و گفت: آموزش فنی و حرفه ای در توانمندسازی این بانوان نقش مثبتی ایفا می‌کند.

✒️به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان، میترا ابراهیمی در دیدار با انجمن صنفی گروه طراحی و دوخت گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندسازی و مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار نقش مثبتی داشته است.

👈وی با بیان اینکه نیاز اقتصادى مهم‌ترین مسأله در زندگى زنان سرپرست خانوار است، افزود: افراد به ویژه زنان سرپرست خانوار در صورتیکه فاقد مهارت باشند ،  در جذب بازار کار  با عدم استقبال مواجه و بیشترین آسیب اقتصادی متوجه آنها خواهد شد .

👈ابراهیمی اظهار کرد: سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در راستای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار، مضاف بر آنکه ارائه آموزشهای مهارتی فنی وحرفه ای مختلف را در دستور کار خود قرار داده ،  بصورت ویژه اقدام به شناسایی مشاغل خانگی وکم هزینه نموده تا ضمن فعال سازی این قشر در محیط خانواده زمینه دوری آنان را از تهدیدهای محیطی فراهم سازد.

👈وی افزود: آموزش فنی و حرفه ای علاوه بر ایجاد و تقویت وارتقاء فرصت های شغلی مناسب برای زنان سرپرست خانوار، با آموزشهای کوتاه مدت و تخصصی  به این قشر، زمینه امرار معاش آنها از طریق درآمد حاصل از فروش تولیدات خود را  فراهم می نماید.
✍️ روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content