اخبار ویژهاخبار ملیاخبار

(1400/03/09)یکهزارو۴۰۰ مرکز آموزشی در کنار صنایع کشور راه اندازی می شود.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: بیش ازیکهزارو۴۰۰ مرکز آموزشی جوار کارگاه در کنار صنایع کوچک و بزرگ در سطح کشور راه‌اندازی می‌شود.

“علی اوسط هاشمی” عصر شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان فنی و حرفه ای استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تحولات شگفت انگیز در حوزه تکنولوژی و تاکید به ایجاد مشاغل جدید، یکی از رسالت‌های سازمان فنی حرفه‌ای در سطح کشور استانداردسازی آموزش های ارایه شده می باشد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد مراکز تخصصی آموزشی برای اولین بار در کشور یکی از برنامه های سازمان فنی حرفه ای کشور بود که امسال تا پایان شهریور ۳۰ مرکز تخصصی در این ارتباط افتتاح خواهد شد.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور افزود: در طول ۴۰ سال گذشته ۱۷ مرکز متمرکز در کشور وجود داشته که همه آنها در استان البرز فعالیت داشته‌اند.

اوسط هاشمی تصریح کرد: با توجه به نرخ بیکاری بالای استان لرستان و مهاجرت جوانان لرستانی بدون مهارت به سایر شهرها ، این استان را در اولویت آموزش مهارت قرار داده ایم.

وی مهم‌ترین راه رسیدن به کشورهای پیشرفته را توجه به نیروی انسانی  و  بها دادن به تفکرات دانست.

در ادامه این مراسم از زحمات ۲۷ماهه محمدرضا آذرخش تقدیر و میترا ابراهیمی به عنوان مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان لرستان معرفی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content