اخبار ویژهاخبار ملیاخبار

(1400/02/07)پیام علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه‌‌ای کشور به مناسبت بزرگداشت هفته کار و کارگر

به نقل از روابط عمومی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، متن پیام علی‌اوسط هاشمی به شرح زیر است:

حضرت امام خمینی (ره): «حیات یک ملت، مرهون کار و کارگر است.»

با سلام و تحیت

گرامیداشت «هفته کار و کارگر»، یادآور اهمیت و نقش اثربخش کارگران تلاشگر و زحمت کش به عنوان مهم‌ترین رکن چرخه تولید و اقتصاد کشور است و این مهم در شعار سال مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»، به خوبی اشاره به جایگاه ارزشمند قشر زحمتکش کارگر در توسعه و پیشرفت کشور دارد.

مروز، ارتقای «جایگاه رفیع کار و کارگر»، یک ضرورت ملی است تا به زیبایی، ارزش توانمندی را به رخ کشاند و نشان دهد که قیمت آدمی بر گرفته از انسانیت در به فعلیت رساندن استعدادهای او و نه مدرک صرف است.

به کاری باید اندیشید که حاصل هنر، مهارت، ذوق و علاقه‌مندی باشد، همچون گذشته که هنرنمایی هنرمندان، موجب خلق آثار و ثروت‌زایی شده و همچون نقش‌های رنگارنگ بر جغرافیای بزرگ نشسته و ایران را مقصد جهان گردان نموده است.

هفته گرامیداشت کار و کارگر، فرصتی مغتنم است تا هریک از ما در موضع خدمتگزاری خویش، ضمن پاسداشت تلاش‌های این قشر تلاشگر که با غیرت و تکیه بر بازوان توانمندشان با زحمت فراوان و ستودنی، نان‌آور خود و خانواده‌هایشان می‌باشند، در مسیر «ترویج فرهنگ کار و تکریم کارگران»، سهم خود را در حمایت و پشتیبانی از این عزیزان ادا نماییم. به طور حتم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نیز با رسالت مقدس «مهارت آموزی» و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی، با این باور که «جهش تولید» از مسیر «جهش مهارت» محقق می‌شود، تمام ظرفیت و توان خود را در راستای ارتقای مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای شاغلان به ویژه کارگران بلندقدر بیش از پیش به کار گرفته تا یاریگر این عزیزان در دستیابی به موقعیتی منطبق با شأن و منزلتشان باشد. ان شاءالله که همگی ما در پرتو توجهات حضرت احدیت با هم‌گرایی و هم‌افزایی ملی، در راستای تکریم کار و مهارت، با پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، در مسیر خدمت به خلق شریف و میهن عزیزمان، سربلند و سرافراز باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content