اخبار ویژهاخبار

(1399/10/04)تسهیل زندگی آسان عشایری با آموزش های فنی و حرفه ای

🔡جلسه هماهنگی طرح دپارتمان عشایری برگزار شد؛

*تسهیل زندگی آسان عشایری با آموزش های فنی و حرفه ای*

✳️محمدرضا آذرخش مدیر کل فنی و حرفه ای استان لرستان گفت: طرح دپارتمان عشایری می تواند  زندگی آسان با آموزش های فنی حرفه ای را برای عشایرنشینان ایجاد کند.

⏺️به گزارش روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه ای استان لرستان،  اولین جلسه در قالب طرح دپارتمان عشایر که با حضور  مدیرکل امور عشایری استان،معاونین فنی و حرفه ای استان برگزار شد،

آذرخش گفت:  ساختمانی که به دپارتمان آموزش عشایر در لرستان تخصیص داده شده  مورد بررسی  قرار بگیرد و تصویب شود که امور عشایری استان چه امکاناتی در این زمینه می توانند کمک کنند ودر کنار آن باید   شناسایی نیازهای مشترک در قالب آموزشی و همکاری با حوزه ها و ارگان های مثل دامپزشکی، علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و فنی حرفه ای را بدست بیاوریم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بیان کرد:  در مرحله اول  آموزش افراد عشایر از طریق آموزشهای فنی و حرفه ای صورت بگیرد که با جمع شدن نهاد ها دور هم مطمئنا مشکلات عشایر تا حدودی حل خواهدشد و حتماً کار تیمی لازم است.

وی تصریح کرد:  بعد از ۴۰ سال  باید عشایر سرفصل هایی در ادارات باز کنند که در این راستا بنده و همکارانم به عنوان یک هم استانی وظیفه ذاتی و سازمانی خود را با تمام وجود  به عشایرنشینان ارائه خواهیم داد .

وی خاطر نشان کرد: بیشتر افرادی که تسهیلات در حوزه عشایری دریافت میکنند نحوه استفاده از آن را نمی‌دانند که ما می توانیم برای معرفی و آموزش آنها در قالب مهارت های نرم آموزش  لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد:  انشاالله در قالب  این طرح و با همکاری امور عشایری، تسهیلات لازم  را در اختیار مردم عشایر قرار خواهیم داد و آموزش لازم از طرف فنی حرفه ای استان صورت می گیرد که بتوانند استفاده لازم را ببرند.

⭕لازم به ذکر است، ۱۴ هزار و ۶۳۸ خانوار کوچ نشین و ۸۴ هزار خانوار جمعیت عشایری در استان وجود دارد.

✍️ روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content