اخبار ویژهاخبار

رئیس سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور:لرستان پایلوت ملی فناوری و اطلاعات نوین خواهد شد.

#بیست ویکمین سفر استانی معاون محترم وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی
رئیس سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور:

لرستان پایلوت ملی فناوری و اطلاعات نوین خواهد شد.

علی اوسط هاشمی گفت: لرستان را به عنوان پایلوت ملی فناوری و اطلاعات نوین انتخاب خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان، علی اوسط هاشمی در نشست با روسای ستادی  و مراکز ، نماینده‌های پارلمان و آموزشگاههای آزاد استان لرستان، افزود: می‌خواهم لرستان را به عنوان پایلوت ملی فناوری و اطلاعات نوین کشور انتخاب کنم که امروزه کسب و کار و شوق در این حوزه است که انشاالله طی تفاهم‌نامه‌ای با استاندار لرستان، برکات آن در اختیار فنی حرفه ای لرستان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: بذر افشانی و رویاندن در این استان وجود دارد که دستاورد حاصل از نقش ملی را که استان لرستان قرار است به آن عامل گردد بعد در سطح استان‌های کشور به اجرا در خواهد آمد.

رئیس سازمان  آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: دپارتمان ملی عشایر کشور را در استان لرستان تاسیس خواهیم کرد، از آنجا که لرستان در رده پنجم منطقه عشایری قرار دارد اما با توجه به نرخ شاخص ها و توسعه در استان دپارتمان ملی عشایر را در این استان ایجاد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اولویت تجهیز مراکز آموزشی فنی وحرفه ای کشور برگرفته از دستور ریاست جمهوری معطوف به استان لرستان است و من به عدالت فکر می کنم و آنچه که حق این مردم است را ادا خواهم کرد.

هاشمی اظهار کرد: در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید ملاک برای جذب نیرو سنجش مهارت و در کنار آن  مدرک هم باشد که نشان از دانایی آن افراد است.

وی اذعان داشت : بیاید به توانمندی قابلیت آدمی فکر کنید و از خلاقیت افراد نهایت استفاده را ببرید،سیاست کلان کشور ابلاغی و ابلاغ شده مجلس به دولت بر این استوار است که دولت تصدی‌گری را کاهش دهد و مدیران ستادی باید به جهت گیری های کلان توجه کنند و پاسخ مان بر اساس قانون باشد و ما نمی‌توانیم جانشین قانون باشیم.

معاون وزیر ادامه داد : ما موظف به ارتقاء و آگاهی سازمان فنی و حرفه ای هستیم و نسبت به آنچه قانون می‌گوید انجام خواهیم داد.

وی افزود: در این عصر کرونایی که همه توصیه می کنند سفر نروید بنده در این یازده ماه خدمت بیست ویکمین  سفر خود را به استان لرستان داشته‌ام و رسالتی که بر عهده دارم را انجام می‌دهم و می دانم مشکل اصلی جامعه کجاست و سهم من در جهت یک مقدار کاهش این التهاب به اعطای آرامش به مردم در گرو چیست.

هاشمی بیان داشت: من نگاه ساختاری به سازمان دارم ضمن اینکه دغدغه پرسنل و مردم را هم دارم و همه ما باید اول دغدغه جامعه را داشته باشیم که اگر به این دغدغه به شکل جدی فکر کرده‌ایم و صلاحیت حرفه‌ای خودمان در جامعه به اثبات رسانده ایم موثر خواهیم بود، آن وقت نگرش صنفی در درون نگرش مهارتی و حرفه ای قابل جستجو است.

ایشان اضافه کرد: خدمات حرفه‌ای باید به سمت آموزشگاه‌های آزاد برود و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نباید در رقابت با آموزشگاههای آزاد  باشد و سیاست کلان برای توازن منطقه‌ای و ایجاد تعادل اجتماعی و توسعه متوازن باید برای این توسعه جستجو کنیم و برای مهارت دنبال جریان سازی و ارزش سازی باشیم.

وی گفت: ما باید ارزش مهارت را از نظر نگاه جامعه ارتقا دهیم که این موضوع ساختارها، عنصر ها و سازه کارهای خود را دارد و بعد خودمان را اثبات کنیم که ببینیم قیمت مان کجا است.

‍ ⁦✍️⁩ روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان

‍ https://lorestan-tvto.ir/

@maharat_lornews

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content