اخبار ویژهاخبار

نشست خبری محمدرضا آذرخش مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان با اصحاب رسانه

‍ محمد رضا آذرخش در نشست خبری با اصحاب رسانه (خبرگزاریها)که در سالن جلسات اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان برگزار شد،  به راه‌اندازی کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای در دانشگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: خدا را شکر که برا ی اولین بار توانسته‌ایم  به دل دانشگاهها ورود پیدا کنیم و با توجه به فاصله زیاد آموزش‌های نظری و عملی سه مرکز مهارتهای شغلی را در دانشگاه لرستان، دانشگاه الیگودرز ودانشگاه آزاد بروجرد افتتاح کنیم..

آذرخش همچنین  از افتتاح یک  مرکز در دانشگاه ازنا تا پایان سال خبر داد.

مدیر کل فنی وحرفه ای استان لرستان با اشاره به رشد اعتبارات بیان داشت: تاکنون  حدود 600 میلیون تومان برای خرید تجهیزات و حدود 300 میلیون تومان جهت تعمیرات از اعتبارات ملی جذب کردیم و دراعتبارات ملی 560 درصد رشد اعتبار داشته‌ایم .

آذرخش گفت : در سنوات گذشته 11تا 12 فضای مازاد با ارزش ریالی حدود 20 میلیارد تومان خالی و یا به روش‌های اشتباه اجاره داده بودند که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سال گذشته تاکنون 8 مورد از فضاهای مازاد تعیین تکلیف نهایی و به صورت کاملا قانونی در سامانه ثبت و مناقصه برگزار و اجاره داده شده که با این اقدام علاوه بر اینکه مانع از مستهلک شدن این فضاها شده‌ایم درآمدی نیز برای خزانه کسب شده است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا در استان در راستای مقابله با بیماری کرونا آموزشگاه‌های آزاد و مرکز خواهران ۷۰۰ هزار  ماسک تولید  کردندکه نقش خیرین هم استانی مقیم تهران بینظیربود. در حال حاضر نیز مرکز 22 بهمن توسط بخش خصوصی جهت تولید ماسک فعال است.

آذرخش به اقدامات فنی حرفه ای در مناطق سیل زده اشاره و گفت : از همان روزهای ابتدایی سیل سال گذشته با حضور در مناطق سیل‌زده تعمیر سه هزار لوازم خانگی را انجام داد،  در حال حاضر نیز دو مرکز فنی و حرفه‌ای پلدختر و نورآباد در اختیار ستاد معین بنیاد مسکن و نیروهای خیر جهادی قرار گرفته و تا امروز نیز مستقر هستند.
وی با اشاره به تشکیل 30 کمیته در فنی و حرفه‌ای لرستان افزود: در این کمیته‌ها برای کوچکترین کارهای فنی و حرفه‌ای راهبرد و سیاست تعریف شده است.

تعهدات این اداره کل در پایان سال گذشته دو میلیون و 700 هزار نفر ساعت بود ولی در استان حدود سه میلیون و 500 هزار نفر ساعت توسط اداره کل فنی وحرفه لرستان آموزش داده شد.
وی گفت:  در سه ماهه اول امسال یک میلیون و 400 هزار نفر ساعت توسط فنی و حرفه‌ای لرستان آموزش اجراشده و در حال حاضر نیز با توجه به شیوع کرونا و تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا امکان آموزش فراهم نبود ولی در حال حاضر امکان آموزش‌ها به صورت نیمه حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مجازی فراهم شده است.
آذرخش  گفت : 16 مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای فعال است حدود 400 آموزشگاه وجود دارد که از این تعداد 300 آموزشگاه فعال هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content