بیانیه سطح توافق خدمات

اردیبهشت 11, 1399

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان از ادارات کل وابسته با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رسالت بسترسازی اشتغال مولد و پایدار و مأموریت توانمندسازی نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار، ارتقاء مهارت شاغلین و ارزشیابی صلاحیت های حرفه ای نیروی کار استان را عهده دار می باشد. این بنگاه آموزشی بسته های آموزشی را در قالب دوره های کوتاه مدت و میان مدت و طرح تربیت نیروی کار ماهر تحت عنوان دوره 9 ماهه با ظرفیت 17 مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای دولتی، 331 مؤسسه کارآموزی آزاد غیردولتی، تیم های آموزشی مستقر در صنایع و صنوف، مراکز آموزش جوار دانشگاهها، مراکز حرفه آموزی جوار زندانها و پایگاه های آموزشی در پادگانها و به ویژه روستاها متناسب با ظرفیت ها و قابلیت های منطقه ای و درک صحیح از مطالبات بازار کار و اهمیت به مقوله تقاضا محوری برگزار می نمایند.
در راستای رضایتمندی و تکریم مشتریان، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان ، خدمات خود را از طریق سایت www.lorestan-tvto.ir   به مخاطبین ارائه می دهد:

ملاقات مردمی با مدیر کل:

دو شنبه هر هفته

تعیین وقت قبلی برای ملاقات:

همه روزه از طریق شماره تلفن 33215030-066

  پست الکترونیکی مدیرکل Lorestan@ irantvto.ir

سایت های  مورد نیاز جهت امور مربوط به آزمون 
سامانه آزمون های ادواری،صنعت ساختمان وتفاهم نامه : advari.irantvto.ir
سامانه ثبت نام و اعلام نتایج آزمون های پایان دوره آموزشی: azmoon.portaltvto.com
سامانه پرداخت آنلاین : pay.portaltvto.com
سایت اینترنتی سازمان : irantvto.ir
سایت اینترنتی اداره کل :www.lorestan-tvto.ir
توجه : کلیه سامانه های  ذکر شده در این بروشور بصورت لینک به سامانه سازمان فنی و حرفه ای کشور قرار داده شده است
در راستای بهره مندی مفید و موثر از خدمات واحد سنجش و ارزشیابی مهارت آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان لطفاً کلیه مطالب مندرج در بروشور را بدقت مطالعه فرمائید .
ارزشیابی مهارت ازطریق مراکز ،صرفاً براساس آخرین کداستانداردآموزشی حرفه های درج شده در سایت سازمان اجرا می گردد و ثبت نام به دو صورت آموزشی و ادواری صورت می پذیرد.

  • کارآموزان مراکز دولتی و آموزشگاههای آزاد جهت ثبت نام به محل آموزشی خود مراجعه نمایند.
  • متقاضیان شرکت در آزمون ادواری ، صنایع ساختمان، قالیبافی و صنایع دستی  با مراجعه به  سامانه “آزمون های ادواری ، صنعت ساختمان و تفاهم نامه” نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

متقاضیان آزمونهای ادواری می بایست ضمن خرید کارت اعتباری بصورت اینترنتی و  مطالعه کامل راهنمای ثبت نام موجود در سایت مذکور ، با آگاهی کامل از قوانین آزمون و رشته انتخابی نسبت به ثبت نام اقدام نموده و  در صورت اشتباه در ثبت نام مسئولیتی متوجه واحد سنجش و ارزشیابی نخواهد بود . خرید کارت اعتباری با استفاده از کارتهای بانکی عضو شتاب و از طریق سامانه “پرداخت آنلاین سازمان”  صورت می پذیرد. پیش از خرید کارت اعتباری و دریافت شماره پرونده و شناسه پرداخت، نوع کارت اعتباری مورد نیاز را (از نظر فنی ، کشاورزی و خدمات ) مشخص نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام
1- داشتن حداقل میزان تحصیلات متناسب با حرفه آزمون
تبصره 1  : متقاضیان شاخه کاردانش آموزش وپرورش مستثنی از بندفوق میباشند
2-داشتن گواهینامه مهارت پیش نیاز
تبصره 2 : جهت آشنایی با حرفه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای و اطلاع از میزان تحصیلات و گواهینامه پیش نیاز به سایت rpc.irantvto.ir  مراجعه نمایید
3- برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با استاندارد حرفه مهارتی
4- حداقل شرط سنی 15 سال تمام
5- دارا بودن مجوز اقامت معتبر برای اتباع خارجی
6-   داشتن شرایط عمومی مقررات نظام وظیفه :
1-6 کارت پایان خدمت
2-6 کارت معافیت کفالت،پزشکی دائم،معافیت دائم زمان صلح ومعافیت تحصیلی
3-6 طلاب حوزه های علمیه
4-6 متولدین سال 1377 و پس از آن
5-6 عدم منع قانونی مشمولان ازنظرمراجع نظام وظیفه(درصورت سرباز بودن)
تذکرات
1-مسئولیت صحت کلیه اطلاعات ثبت شده بعهده شخص داوطلب می باشد.
2- پس از اتمام مهلت ویرایش (با توجه به جدول زمانبندی)، اطلاعات ثبت نام قطعی محسوب می شود و هیچگونه تغییری قابل اعمال نمی باشد.
تذکر : با توجه به عدم امکان ویرایش ( مشخصات شخصی ، عکس ، حرفه آزمونی ) در هنگام ثبت نام نهایت دقت را بعمل آورید . مسئولیت هر گونه مغایرت بر عهده داوطلب می باشد.
3- هر داوطلب فقط دوبار در طول سال می تواند در آزمون ادواری یک حرفه شرکت نماید در صورت عدم رعایت این موضوع ، اداره سنجش و ارزشیابی هیچ تعهدی در خصوص ثبت نام و یا عودت هزینه آزمون داوطلب برای بار سوم نخواهد داشت .
توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کتبی
دریافت کارت ورود به جلسه براساس جدول زمانبندی و برای کارآموزان ادواری و قالی بافی و صنایع ساختمان از سامانه “آزمون های ادواری ، صنعت ساختمان و تفاهم نامه”  و برای کارآموزان مراکز و آموزشگاهها از طریق سامانه  “ثبت نام و اعلام نتایج آزمون های پایان دوره آموزشی” صورت می پذیرد. ضمناً تاریخ و محل برگزاری آزمون کتبی در کارت ورود به جلسه درج می گردد. مطالعه مندرجات پشت کارت ورود به جلسه الزامی می باشد.

اعلام نتیجه آزمون کتبی

  • کارآموزان آموزشی از طریق سایت azmoon.portaltvto.com (در صورت عدم دسترسی به نتیجه آزمون مراجعه به محل آموزشی)
  • متقاضیان آزمون ادواری، قالیبافی، صنایع دستی و صنایع ساختمان از طریق سایت  advari.irantvto.ir

برگزاری آزمونهای عملی 
مکان و زمان آزمون عملی  ده روز پس از اعلام نتایج آزمونهای الکترونیک از طریق مرکز فنی و حرفه ای شهرستان مربوطه اعلام میگردد. ملزومات مورد نیاز جهت آزمون عملی  متناسب با رشته از طریق سایت یا مرکز معین اطلاع رسانی می گردد.  هر متقاضی بعد از قبولی در آزمون کتبی صرفاً مجاز به 2 مرتبه شرکت در آزمون عملی می باشد و در صورت مردودی نوبت دوم ، مجدداً باید در آزمون کتبی شرکت نماید . لازم به توضیح است شرکت در آزمون عملی نوبت اول بلافاصله بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی اجباریست و در صورت عدم شرکت در آزمون، یک نوبت از دو مرحله آزمون عملی کسر می گردد .ثبت نام آزمون عملی مجدد بر اساس جدول زمانبندی زیر با پرداخت هزینه عملی مجدد از طریق سامانهpay.portaltvto.com  و مراجعه به مراکز صــورت می پذیرد و در صورت گذشتن مهلت و یا مردودی درآزمون عملی مجدد نمره قبولی کتبی اعتبار خودرا ازدست می دهد .

شروط قبولی در آزمون
1- حداقل نمره 50 در آزمون کتبی
2- حداقل نمره 70 در آزمون عملی
3- شرط معدل 70 =< ( نمره عملی Î75% ) + ( نمره کتبی Î 25% )
تذکرات مهم
1 – کلیه قبول شدگان پس از پرداخت هزینه صدور جهت دریافت گواهی موقت مهارت به سایت azmoon.portaltvto.com  مراجعه نمایند.
2- همراه داشتن کارت شناسائی معتبر ( کارت ملی و شناسنامه ) علاوه بر کارت ورود به جلسه در تمامی مراحل آزمون ( کتبی و عملی ) الزامی  می باشد. بدیهی است از ورود افراد فاقد کارت شناسائی به جلسه آزمون جلوگیری بعمل خواهد آمد.
3-از ورود افراد بدحجاب جلوگیری بعمل می آید .
4- با توجه به اطلاع رسانی از طریق سامانه پیام کوتاه هنگام ثبت نام نسبت به ثبت دقیق شماره تلفن همراه دقت فرمایید . سرویس دریافت پیامکهای تبلیغاتی برای شماره همراه نباید مسدود باشد.
5-درهنگام ثبت نام نسبت به ثبت آدرس دقیق  پستی وکد پستی اقدام نمایید.
6- همراه داشتن تلفن همراه ، کتاب ، جزوه و کیف و … در جلسه آزمون اکیداً ممنوع بوده و تقلب محسوب می گردد .
7- نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل حضور بهم رسانید از ورود افراد به جلسه بعد از شروع آزمون جلوگیری خواهد شد .
8 – با توجه به عدم  ویرایش عکس و کد ملی در هنگام ثبت نام دقت کافی به عمل آورید بدیهی است مسئولیت مغایرت در ثبت نام به عهده متقاضی خواهد بود.

گواهینامه الکترونیک
درراستای تحقق دولت الکترونیک ، گواهینامه های سازمان آموزش  فنی و  حرفه ای به صورت الکترونیکی صادر و به مهارت آموختگان اعطا می شود . جهت استفاده از گواهینامه های الکترونیکی به سامانه azmoon.portaltvto.com قسمت استعلام گواهینامه مراجعه و شماره شناسائی درج شده بر روی گواهینامه الکترونیکی و کد ملی را وارد نموده و اطلاعات کلیه گواهینامه های اخذ شده را مشاهده نمایید . استعلام های مورد نیاز دستگاههای مختلف نیز به همین روش صورت می پذیرد.
جهت اطلاع از وضعیت صدور گواهینامه و محل دریافت گواهینامه یک هفته پس از واریز هزینه الکترونیکی صدور گواهینامه  به سایت azmoon.portaltvto.com  مراجعه و درصورت آماده بودن گواهینامه ، مشخصات شخصی متقاضی نمایش داده می شود که می توان آنرا چاپ نمود.

مراحل انجام آزمون ادواری
1- مراجعه به سامانه advari.irantvto.ir جهت مطالعه راهنما، ثبت نام و انتخاب حرفه
2- خرید کارت اعتباری و ثبت نام و تعیین تاریخ آزمون کتبی الکترونیک
3- دریافت کارت ورود به جلسه
4- شرکت در آزمون الکترونیک و دریافت نتیجه در همانروز
5- قبول شدگان آزمون کتبی یک هفته پس از اعلام نتیجه با مراجعه به مراکز معین نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند.
6- اطلاع از زمان و مکان آزمون عملی یک هفته پس از تشکیل پرونده
7- شرکت در آزمون عملی براساس تقویم آزمون عملی
8-یک هفته پس از اجرای آزمون عملی در صورت قبولی نهایی جهت پرداخت هزینه صدور گواهینامه  به سامانه pay.portaltvto.com مراجعه نمایند.
9- در صورت مردودی جهت ثبت نام عملی مجدد (طبق برنامه ثبت نام عملی مجدد و فقط برای یکبار) پس از پرداخت هزینه عملی مجدد ازطریق سامانهpay.portaltvto.com به مراکز محل اجرای آزمون الکترونیک خود مراجعه نمایند.

مراحل انجام آزمون تفاهم نامه قالی بافی، صنایع دستی  و صنایع ساختمان
1- مراجعه به سامانه advari.irantvto.ir جهت مطالعه راهنما، ثبت نام و انتخاب حرفه
2- خرید کارت اعتباری و ثبت نام در موعد مقرر
3- دریافت کارت ورود به جلسه
4- شرکت در آزمون کتبی الکترونیک
5- قبول شدگان آزمون کتبی با مراجعه به سایت اداره سنجش استان یا مراکز معین جهت اطلاع از مکان و زمان آزمون عملی (حداکثر یک هفته پس از اجرای آزمون کتبی)
6- شرکت در آزمون عملی بر اساس تقویم آزمون
7- ده روز پس از اجرای آزمون عملی در صورت قبولی نهایی جهت پرداخت هزینه صدور گواهینامه  به سامانه pay.portaltvto.com مراجعه نمایند.
8- در صورت مردودی جهت ثبت نام عملی مجدد (طبق برنامه ثبت نام عملی مجدد و فقط برای یکبار) پس از پرداخت هزینه عملی مجدد ازطریق سامانهpay.portaltvto.com به مراکز محل اجرای آزمون الکترونیک خود مراجعه نمایند.
مراحل انجام آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای اتحادیه ها و صنوف
1- مراجعه به اتحادیه مربوطه و دریافت معرفی نامه تعیین صلاحیت حرفه ای
2- مراجعه به مراکز معین جهت ثبت نام، پرداخت هزینه تشریفات آزمون و دریافت معرفی نامه آزمون
3- شرکت در آزمون عملی
4- ده روز پس از اجرای آزمون عملی در صورت قبولی نهایی جهت پرداخت هزینه صدور گواهینامه  به سامانه pay.portaltvto.com مراجعه نمایند.
مراحل انجام آزمون ثبت نام برای کارآموزان مراکز دولتی و آموزشگاهها
1- مراجعه به محل آموزش جهت معرفی و ثبت نام در آزمون پس از طی دوره آموزش
2- دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در موعد مقرر از طریق محل آموزش
3- شرکت در آزمون کتبی الکترونیک
4- مراجعه به سامانه اداره سنجش استان یا مرکز معین یا محل آموزش جهت اطلاع از مکان و  زمان آزمون عملی یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون کتبی الکترونیک
5-شرکت در آزمون عملی براساس تقویم آزمون
6- ده روز پس از اجرای آزمون عملی در صورت قبولی نهایی جهت پرداخت هزینه صدور گواهینامه  به سامانه pay.portaltvto.com مراجعه نمایند.
7- در صورت مردودی جهت ثبت نام عملی مجدد (طبق برنامه ثبت نام عملی مجدد و فقط برای یکبار) پس از پرداخت هزینه عملی مجدد ازطریق سامانهpay.portaltvto.com به مراکز محل اجرای آزمون الکترونیک خود مراجعه نمایند.

اداره آموزشگاههای آزاد و مشارکت های مردمی:
درج آئین نامه ها، دستورالعمل ها، شهریه ها، استانداردها، تأسیس آموزشگاه ها ، فرم ها، تبلیغات و … در قسمت اصلی سایت www.lorestan-vto.ir

 ارزیابی و پاسخگویی به شکایات:
شکایات و گزارشات

ارسال و پیگیری پیشنهادات
پیشنهادات

ارتباط با ما

lorestan-tvto.ir

شماره تماس با واحد حراست:            33236933-066

میز خدمت الکترونیک:
khedmat.irantvto.ir

سامانه مهارت گستر
مرجع اطلاع رسانی دوره های افزایش مهارت آموزشگاههای فنی و حرفه ای
www.maharatgostar.com

واحد فرهنگی:
درج پوستر ها ، مسابقات، اطلاعیه ها، تجارب مهارت آموختگان، پست الکترونیک، ارتباط با ما و … درسایت اداره کل www.lorestan-tvto.ir

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
Skip to content